Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Briggs 3,5le motornak mennyi...

Briggs 3,5le motornak mennyi a dugattyú gyűrű hézaga?

Figyelt kérdés
Mivel a gép füstölt, és olajcsere után is hamar befeketedett az olaj, megbontottam, és a kompresszió gyűrű hézaga 0.9mm volt. a hengerben állt az olaj és be volt kokszosodva. Mivel valószínűleg javítógyűrű kell hozzá, amit esetlegesen nekem kell belereszelnem, mennyire reszeljem a hézagot?

2013. júl. 24. 20:42
 1/9 anonim válasza:
0%
nem
2013. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már mint, mi nem?
2013. aug. 12. 17:15
 3/9 anonim válasza:
0%
Jófej voltam, és jelentettem, hogy rossz kategóriába írtál. Miután áthelyezték talán kapsz majd értelmes válaszokat is. Nem kell megköszönni...
2013. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"mennyire reszeljem a hézagot?"


Biztos, hogy reszelni akarod? Biztos, hogy úgy kell?

:)


Ha veszel bele egy új gyűrűkészletet és berakod, máris sokkal jobb lesz a helyzet! Az enyém is megtáltosodott az új alap méretű gyűrűktől! No és a hézag se lett túl nagy.

:)

2013. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Műszerellel meg lett mérve a henger furat (pontosan 65mm) kopva nincs még felső holtpontnál sem, ugye ahol a legjobban kopik. Honolása szép mindenhol mély a horony. Két gépem is van és mind kettő egyforma, nem kopott állapotú. A helyzet az, hogy vettem az agrooroszinál hozzájuk gyűrűt (2-2-4,8 65,08 a másik,1,6-1,6-2,6mm 65,08) na, most, ugye ha a furat 65mm ás a gyűrű 65,08mm és a hézag mondjuk a legkisebb 0,15mm akkor nekem ebből durván 0,23mm-t le kell reszelnem. De a gyűrűknél nem hogy reszelnem kellet, hanem 0,35mm-es hézagot produkált egyből, ja és mindhárom gyűrű az adott hengernél más-más méretett produkált. Ha ezt tudom, hogy ilyen silány cucc akkor veszek máshonnan egy kettesfokozatú javítót hozzá


Nincs is ezzel probléma, egye fene a 0,35mm es hézagot! Már meg vettem hozzá, legfeljebb többet kajál hozzá az olajból de, azért furdal a kíváncsiság hogy a tényleg 0,15mm az eredeti hézagja. Ezért is írtam ki a kérdést, mert kíváncsi vagyok rá, és érdekelne, hogy meddig kophat, menni még az elfogadható érték.

2013. aug. 31. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden motornak a dugatyú átméröjének 8-9 % kel h legyen a gyürü hézag!
2013. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez csak forum de hátha segít

[link]

Gyári adatot nem találtam meg. (vagy nem jól kerestem:))

Én 0,2re állítanám be (a saját fűnyirómnak is ennyit a gyárija[tecumseh] )

2013. okt. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elfogadható érték szerintem max 0,9-1mm. Igaz láttam olyan fűnyírót ami 2,8mm-es volt a véghézeg, de szipókázta is rendesen az olajat és a gyertya tisztítás is gyakori jelenség.
2013. okt. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2013. okt. 26. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!