Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emelt szintű biosz és fizika...

Emelt szintű biosz és fizika érettségivel milyen egyetemekre/főiskolákra jelentkezhetek?

Figyelt kérdés
És egy fogszabályzós fogorvos mennyit keres, egy erdész mérnök és egy gyógytornász (úgy körülbelül)??

#egyetem #biosz fizika
2013. aug. 2. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek közül a fogorvosnak a legnagyobb a fizetése, de gyógytornászoknál is elég változó, pl függ attól hogy ki milyen jó és hogy hol dolgozik. De ha erdész mérnök szeretnél lenni akkor azt éri meg tanulni, hisz akkor abban leszel jó és azt fogod szeretni.

Ha ennyire nem vagy tisztában avval hogy mi érdekel, akkor érdemes egy évet kihagyni, gondolkodni és mondjuk okj-t végezni vagy dolgozni, mert nem éri meg rosszul választani, mivel lekorlátozták az ingyenes félévek számát. Bár első év után is válthatsz még ha mondjuk meggondolnád magad. 2 emelt szintű természettudományos érettségivel nagyon sok helyre jelentkezhetsz, TTK-ra, mérnöknek, akár orvosira stb, szóval továbbra is az a kérdés hogy mi érdekel. Szerintem olvass utána a szakoknak, szakmáknak és képzeld magad elé amint a választott dolgokkal foglalkozol (egymás után). Aztán próbáld felmérni hogy melyik jelentette számodra a legnagyobb örömet, melyik állt legközelebb hozzád.

2013. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de az erdészmérnök mennyit keres?

Télleg a matek és a biosz/fizika/kémia/földrajz felvételi tantárgy nem jó a biosz fizika??

2013. aug. 29. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Erdészmérnökről nem tudok bővebbet, de van ilyen ismerősöm, le is költözött vidékre és jól érzi magát, ezt akarta csinálni. Érettségihez 1 választott tantárgy kell oda is. Pl matek mellé (de ez amúgy is kötelező), választasz föcit vagy mást a felsoroltak közül, nem kell az összes általad felsoroltból vizsgáznod.

Mint már utaltam rá, nincs fix fizetés, úgy látom nem nagyon tudtad értelmezni a válaszom.

2 választott tantárgy csak orvosira kell. Azaz ha valaki orvosira akar menni akkor a 4 kötelező érettségin kívül még kell bioszból és kémiából érettségiznie. De erdészmérnökhöz, meg a legtöbb szakhoz 1 választott érettségi elég. Az a fontos hogy jól sikerüljön. De ez le van írva felvin is. Nem értem mire akarsz kilyukadni avval hogy nem elég e a biosz és a fizika. Matek amúgy is kötelező, ezen kívül a töri, magyar, választott idegen nyelv, és plusz egy választott. Ennyi. Szóval a biosz és fizika közül elég egyet választanod.

A tanáraid nem magyaráztak ebből semmit? Keress rá akár itt gyikon vagy máshol az érettségizők kérdéseire és olvasgass mert nagyon nem vagy képben.

2013. szept. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben öszönöm a segitséged!
2013. szept. 4. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!