Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az angolban be going to...

Az angolban be going to szerkezettel állhat go, vagy külön szerkezet van rá?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban néha állhat, de ált. inkább csak foly.jelen van helyette.

I'm going (to go) on holiday.

2013. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

is going to go - igen allhat, van ilyen, jelentese: menni fog


ez meg: I'm going (to go) on holiday. nem ugyanazt jelenti, ugyh a zarojel es a pelda nem helyes. Im going on a holiday azt jelenti hogy MOST megyek nyaralni, ebben a pillanatban is megyek (jelen ido). Im going to go on a holiday meg azt jelenti hogy tervbe van veve hogy megyek nyaralni, menni fogok nyaralni (jovo ido).

2013. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2, ne vezesd félre a kérdezőt

nem linkelek be minden találatot (nyilván), csak mutatóba az első négyet, de ha neked újdonság h pres.progr. kifejez tervezett jövőt is, akkor azért kicsit még csiszolódj

[link]

[link]

[link]

[link]

(etc)

2013. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. En szerintem a linkekbol az derul ki hogy az altalad emlitett szerkezet akkor utal a jovore, ha valamilyen ido vagy helyhatarozo van a mondat vegen. Ebben az esetben igazad van, I'm going on holiday next week, jovo ido, nem is kerdes. A Te mondatodban viszont nem volt ilyen, ugyhogy az "I'm going on holiday" tovabbra sem azt jelenti amit Te szeretned hogy jelentsen, es ezen a tovabbi talalataid belinkelese sem fog valtoztatni.


2. Londonban jartam egyetemre, es szamtalan essze mellett egy kb. 150 oldalas disszertaciot is irtam angolul, jelenleg pedig egy amerikai intezmenynek dolgozom, szoval ezzel a "meg csiszolodj" szoveggel rossz helyen kopogtatsz! ;)

2013. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

OK az jogos h vhonnan ki kell derüljön a jövőre utalás, ez lehet határozó v szövegkörnyezet is. A kérdés az volt h van-e külön szerkezet, erre próbáltam válaszolni, de igazad van abban h nem írtam oda ezt a kiegészítést (mert nekem nyilvánvaló, de ez nem mentség)

De ugyanilyen pontatlan a te mondatod "Im going on a holiday azt jelenti hogy MOST megyek nyaralni, ebben a pillanatban is megyek (jelen ido)" Nálad is elsikkadt az igazság fele. De így a végére ketten összehoztuk.

2013. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!