Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki tud norvégul, segítsen...

Aki tud norvégul, segítsen ezt lefordítani: Uten a kar h benet o mahkar eldefin Tudom, elég zavaros és szerintem hiba is vanna, pl. a h és az o betű, de úgy kb. mit jelenthet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Így nagyjából első ránézésre semmit sem tudtam belőle kisilabizálni. Annyira nem jó a norvégom, de pl az utolsó szó nem létezik. Lehet az egész fonetikusan van leírva. Majd este megkérdezem a barátom, aki norvég, hogy szerinte mit jelenthet.
2013. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Boldog lennék.
2013. aug. 8. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, megmutattam neki. Nagyokat nézett. Azt kérdezi, hogyha esetleg el tudnád mondani a kontextust, amiből ez a mondat származik, vagy hogy hol találtad, az talán segítene rájönni a jelentésére.

De pl a mahkar és eldefin egyáltalán nem létező norvég szavak. A fin-nek külön még lenne értelme. Az eldre azt jelentené, hogy öregebb, vagy idősebb.

Az uten azt jelenti, hogy nélkül

A benet azt jelenti, hogy a láb

A fin az jót jelent (többnyire)

A kar meg esetleg srácot jelent --> Láb nélküli srác :D de valószínűleg nem ez a megoldás itt.

De hogy mi lehet az a mahkar, vagy az eldefin.. fogalmunk sincs. Meg igen, azok a h és o betűk a szavak között, azoknak sincs így értelme, ahogy azt Te is észrevetted. De ha tudsz valami más infókkal szolgálni később, akkor megpróbáljuk megint :)

2013. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, most már naggyábból összeállt a kép: láb nélküli srác szervezetével és erőforrásaival életkorához képest jól van.

a mahkar szót elírta biztos és helyette maktar akart lenni.A z meg,hogy honnan szedtem ezt a mondatot: nekem jött egy ismeretlen feladótól egy levél, nem tudtam mit jelent és,hogy minek küldték.Mondjuk még most sem, de legalább az értelmét tudom. :) Köszönöm szépen mégegyszer!

2013. aug. 9. 07:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2013. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!