Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mennyire szoktatok köszönni?

Ti mennyire szoktatok köszönni?

Figyelt kérdés
Rokonok, barátok, tanárok, munkatársak, osztálytársak esetében nagyjából normális, pár akivel nem beszélek az osztályból, azzal köszönőviszonyban sem vagyunk. Valamint ha sétálok valakivel, és ő köszön valakinek, én akkor sem szoktam, mivel nem ismerem az embert valamilyen szinten, így nem kötelező köszönni neki. Pl. egyedül sétáltam, találkoztam anyukám munkatársával (mint utóbb kiderült), és ő köszönt nekem, én meg csak néztem, hogy ezt meg ki? És a végén még ő volt felháborodva, hát ennyi erővel mindenkinek köszönnöm kellene, mert ilyen szinten mindenki mindenki ismerőse. Valamint a boltokban, belépéskor, illetve fizetéskor, távozáskor illendő-e köszönni, vagy felesleges, ti hogy álltok ezzel?
2013. aug. 8. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
boltban mindig köszönök de az utcán csak azoknak akiket én ismerek az utcában is csak annak a szomszédnak akik közvetlen mellettünk laknak
2013. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én vissza szoktam köszönni ha rám köszönnek mivel valószínű ő tudja én ki vagyok. Engem nem zavar. Egy sziába nem halok bele. Ha bemész valahova ott illik köszönni :)
2013. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Briganti válasza:
Köszönni szerintem sosem kötelező, de mindenképpen illendő. Engem arra tanítottak, hogy ha bemegyek valahova köszönjek jó hangosan...és ha nekem köszön valaki, köszönjek vissza. Én is nézek néha, hogy ki volt aki rám köszönt, de nem telik semmibe reagálni rá.
2013. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!