Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én most leszek szeptembertől...

Én most leszek szeptembertől 9-edikes és kolis leszek. Milyen a kolis élet? Szeretitek? Ha igen miért és ha nem miért?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik le egy középiskolai kolis beköltözés??

(Ezt nagyon részletesen)


Mi az előnye és hátránya ha autóval visznek beköltöztetni?

És ugyan ez, hogy mi az előnye és hátránya, ha busszal költözöl be a koliba???



2013. aug. 8. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom fiú vagy, vagy lány. A lányok általában kevésbé szeretik. én fiú vagyok, most végeztem, öt évig voltam kolis, és egyszerűen imádtam! Tanulsz egy kis önállóságot, rengeteg embert ismersz meg, és koliban igazán szoros barátságok alakulhatnak ki. Amikor én még kilencedikes voltam, a felsősök szépen megtanították az illemet (főleg azt hogy fiatalabb köszön előre a nagyobbnak, nem csak bámul rá szó nélkül, de mire én végzős lettem, a kicsiket már nagyon védték a nevelőtanárok, jóformán hozzájuk se szólhattunk. mindenesetre legyél tisztelettudó tanárokkal felsősökkel egyaránt. egyszerű illemtan. Meg ugye az sem hátrány hogy nem kell minden nap x kilométert ingázni.

Amit legnehezebb volt nekem megszokni, az a szabályok voltak. mikor kell felkelni, mikor kell reggelizni, mikor kell tanulni, mikor kell vacsizni, mikortól kell csöndben lenni. Meg van akit zavar ha vannak körülötte emberek amikor tanul, valakit nem. Én amikor tanultam, legtöbbször headseten hallgattam a zenét, de volt amikor szobatársakkal átbeszéltük az anyagot tz előtt, leellenőriztük egymás tudását.

Egyértelmű hogy ha teheted kocsival költözz be, hiszen az háztól házig visz, nem kell annyit a táskákkal cipekedni.

hát a beköltözés nálunk olyan volt, hogy délután megérkeztünk, megmondták hogy melyik a mi szobánk, bementünk apu/anyu segített felhúzni az ágyneműt, és miután elláttak az utolsó tanácsokkal is, elmentek, és mi ott maradt gyerekek szépen lassan feloldódtunk, bemutatkoztunk egymásnak, kerestük a közös dolgokat meg ilyenek. és este volt egy bemutatkozás. ahol mindenkit kihívtak a mikrofonhoz, és elmondtuk hogy kik vagyunk, honnan jöttünk, melyik suliba fogunk járni. aztán még az első este átjött a szobába néhány tizedikes, és majdnem egész éjszaka meséltek az ő első évükről, elmondták hogy kiről mit kell tudni, meg hasonlóak. De ez lehet hogy csak a mi kolinkban ment így.

Egy szó mint száz, a kollégium meghatározó szerepet fog betölteni az életedben, felejthetetlen élményekkel fogsz gazdagodni. Én csak ajánlani tudom!

2013. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, hogy megosztottad velem ezt a rengeteg tapasztalatodat, és remélem ez én kolim is ilyen lesz.

Még egyszer köszii a választ.

2013. aug. 9. 11:12
 3/3 A kérdező kommentje:
ja am lány vagyok :))
2013. aug. 9. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!