Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért utálják sokan a kereszté...

Miért utálják sokan a keresztényeket és a vallást?

Figyelt kérdés
Mindig azzal érvelnek,hogy a vallásos ember csak bemagyarázza magának a dolgokat,hogy ne kelljen gondolkodnia. De mire jó,ha annyit gondolkodsz? Rájöttél már valamire? És ha igen,azzal mire mész? Jobb lesz ,ha egy halom dolgot tudsz,de sosem érzed magad biztonságban/nincs kire támaszkodnod?
2013. aug. 14. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért kellene pont egy olyan dologra támaszkodnom ami kitaláció?
2013. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Nem biztos, hogy utálják a vallást, csak nekik nem kell.

2. Gondolkodni jó doldog, rájöhetsz sok mindenre, ami segít az emberekkel bánni, élni az életet, gyakorlatiasabbá lenni és még sok minden.

3. Ha valaki sok mindent tud, attól miért ne lenne biztonságban? Ez a kettő nem függ össze. Sőt, szerintem épp fordított az összefüggés, ha már muszáj neki lenni.

2013. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem az a gond,hogy gondolkodnak,hanem az,hogy hosszútávon ez nem biztos,hogy megtérül.Mert lehet,hogy jó dolgokat fedeznek fel,amik hasznosak mások mások számára is,de lehet,hogy azt,amire rájönnek az emberek ellen fogják felhasználni.Vagy nem jönnek rá semmire,csak összezavarodnak és "bekattannak". És a biztonságérzet jelképes volt,mondhatnám azt is,hogy nem érzed megad boldognak stb. És jobb egy tudományos,de erkölcs nélküli világban élni?Amiben bárki bármit megtehet veled? És ha jól tudom,a legtöbb tudományos elmélet alapja a találgatás.
2013. aug. 14. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Írod: " jobb egy tudományos,de erkölcs nélküli világban élni?"


Miből gondolod, hogy a tudományos világ erkölcs nélküli? Ne keverd a vallást az erkölccsel. Van olyan tudós, aki igazán erkölcsös életet él és ismerek olyan vallásos embert, aki simán átvágja a másikat, mert csak. ÉSzre sem veszi, hogy valamit rosszul csinált.


Úgy érzem a kérdésedből, hogy még nagyon fiatal vagy. A világ nem fekete-fehér! Nem csak vallásos, jó emberekből (akik mindenkinek csak segítenek) és tudományos gonoszokból (akik tömegpusztító fegyvereket csinálnak) áll a világ. Az átmenetek száma milliárdos.

2013. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"ha jól tudom,a legtöbb tudományos elmélet alapja a találgatás"


Rosszul tudod. Nem találgatnak, hanem a megfigyelések során tapasztaltakra keresnek összefüggéseket. Ha találnak egy összefüggést, mindaddig elfogadják azt helytállónak, míg valaki be nem bizonyítja, hogy bizonyos paraméterek mellett nem áll fenn. Ehhez kísérleteket végez, melyeket bárki, bárhányszor megismételhet és az eredméynek újabb tapasztalatokat adnak, amelyekre ismét magyarázatot kell adni, stb.

Közben melléktermékként az összefüggések (melyek megfelelő közelítéssel magyarázatot adnak a világ dolgaira) alkalmassak arra, hogy a tudósok (mérnökök) megalkossák a tévét, számítógépet, sajnos az atombombát is.

De találgatás kevés van a tudományos világban.

2013. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1.Bár tényleg fiatal vagyok,tudom,hogy a világ nem fekete-fehér és ismertem/ismerek sok "gonosz",kétszínű vallásos embert(ezek nemegyszer papok gyerekei voltak) és biztos vannak nem vallásos,de rendes emberek is. A kérdésemben azokra gondoltam,akik lenézik a vallást,mert az nem tudományosan elfogadott stb. És a tudományos világ is lehet erkölcsös,a vallásos erkölcstelen,de ha a kettő közül kellene választani,én a vallásosat választanám

2.Sok tudományos felfedezést utólag "módosítanak",mert rájönnek,hogy helytelen volt ez-vagy-az a megállapítás.DE mielőtt erre rájöttek volna,a helytelen változatot tanították,az volt elfogadott,TEHÁT egy csomóan "hazugságban","kitalációban" hittek,még akkor is,ha a helyes és a helytelen állítás között minimális különbség van.Mit akarok ebből kihozni?Azt,hogy a tudományos állítások sem olyan biztosak és tévedhetetlenek,mint gondolnánk.És ha sarkalatosan akarnánk ezt megfogalmazni,akkor azt kapnánk,hogy a tudomány is találgat.Ezzel persze nem célom leminősíteni a sok kiváló elmét és a tudományokat,csak tényleg azt akartam kifejezni,hogy a tudomány is tévedhet.

2013. aug. 16. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:

A 2. pontodra válaszul:

Igen, van olyan, hogy egy összefüggés, amelyet sokáig tanítanak, egy idő után már nem elfogadott. Ugyanakkor ez nem jelent hazugságot. Pl. az, hogy a Nap kering a Föld körül, helytálló, ha a Földet tesszük a megfigyelés pontjává. Ez a világképp alkalmas bizonyos következtetések levonására, mert a hibahatár a számításokban nem jelentős az adott probléma megoldásakor. Jól jelzi ezt a szóhasználat is: azt mondjuk, hogy a nap kel és nyugszik, nem pedig azt, hogy a Föld elfordul ekkor és akkor. De ez a tudományos megközelítés már súlyos hibákhoz vezetne, ha például egy űrhajó kilövéséről van szó.

A tudományban épp az a szép, hogy semmi sem megkérdőjelezhetetlen. Sőt! Minden igazi tudós szereti, ha elméletét megpróbálják támadni, mert akkor vagy elvetik - és ezáltal leterelik őt a rossz útról - vagy megerősítik, tovább finomítják, ami megint csak előrébb löki a munkájában.


Egyedül a vallás az, ami megkérdőjelezhetetlenül állít dolgokat. Ezt a tudományos gondolkodásmóddal rendelkezők (most nem tudósokról beszélek) nehezen tudnák elfogadni, mert bennük ott az örökös kérdés: "miért?". Ezt ne vedd szorongásos, vagy nyugtalan kérdésnek, inkább örömteli kíváncsiságról szól. Nem akadályozza őket az életben, teszik a dolgukat, családdal, barátokkal, szórakoznak és dolgoznak és mintegy hobbiként keresik a választ a miértekre. A vallásos ember - véleményem szerint - viszont a hétköznapjait is a vallása szerinr éli, nem kételkedik, nem tesz fel kérdéseket (vagy csak felületesen)a vallásának alapjaival kapcsolatban: Miért éppen Isten? Miért az egyház? Miért ezt? Miért így?

2013. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát én mindenesetre egy miérttel kezdődő kérdést tettem itt fel,és vallásos vagyok :) És a vallásosok is keresnek ám válaszokat,de attól még hisznek.
2013. aug. 23. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdésed valóban miérttel kezdődik, de nem a vallásra vonatkozik, hanem az azt utálókra...
2013. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó,de nem ítélem el őket,nem kezdek rájuk átkokat szórni,csak megkérdezem,miért nem kell nekik a vallás...gyakori tévedés,hogy a vallásosok,mint valami fanatikusok vannak beállítva a filmekben,meg minden egyéb helyen
2013. aug. 24. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!