Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez év májusában kaptam egy...

Ez év májusában kaptam egy Azálea virágot. Utána néztem, hogyan kell gondozni. Hát elég kényes virágnak bizonyult. Annak ellenére, hogy megfelelően gondoztam, úgy tűnik mégis vége. Mit csináljak hogy megmentsem?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 11:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Biztos tippet nem lehet adni, mert nem lehet tudni, hogy a haldoklás melyik fázisában van. Az azálea nem tűri a kiszáradást, folyamatosan nedves talajt kíván. Ráadásul a savanyú talajt igényli, tehát cserépben tartva is lágy, mészmentes vizet kell adni, azaz még a csapvizet is felforralás és kihűlés után, de legjobb az esővíz, hólé, kondenzvíz vagy ioncserélt víz. A tűző napot nem bírja, félárnyékban kell tartani.
2015. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!