Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan a humán...

Miért nézik le sokan a humán tárgyakat?

Figyelt kérdés
Vagyis,ha a magyar-történelem-et szereted,de a matekot,fizikát stb. nem,akkor hülye vagy és nem tudsz gondolkozni.Miért gondolják ezt?
2013. aug. 15. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert rengeteg humán ment bölcsésznek, és nincs munkájuk, mert semmire sem jók...
2013. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom,hogy miért nézik le ezeket.. amikor a történelemben is vannak összefüggések, amiket meg kell érteni.


Én emelt törire járok, a matekot nem szeretem, és őszintén sosem volt az erősségem. De én ettől függetlenül nem érzem magam butának..!!! A törit szeretem, és a magyart is.


Bár tényleg érdemes manapság matekkal továbbtan., mert mérnökökből van hiány.

Van,hogy már egyetemre jársz akkor ajánlanak állást.

2013. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert nélkülözi a logikus és kreatív gondolkodást, ami pélául a fizikában, matematikában elengedhetetlen.
2013. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is magyar-törivel szeretnék továbbmenni,csak erre egyre kevesebb lehetőség van szerintem,mert pl. a gimiben is,ahova járok 9.-től lehet emlet infóra vagy emelet biosz-kémiára menni,de humán vonal sehol...
2013. aug. 15. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenéznék, főleg, hogy az oktatásban kifejezetten túlsúlyban vannak a humán tárgyak. Szerintem a probléma ott van, hogy a humán tárgyakat egy buta, de magolós diák símán megugorja, de a mateknál ez nem megy. Aki meg jó matekból de lusta, azt meg frusztrálja, hogy magolnia kell pedig ha csak megértenie kéne az anyagot símán venné a humán tárgyakat is. Valójában az általános műveltséghez mindkettő hozzátartozik, amit szintén hajlamosak elfelejteni a humán beállítottságúak, mondván az integrálás nem művelségi kérdés, viszont fejből idézni görögül az Iliászt az igen.
2013. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te most leszel 9.-es? Csak emelt bioszra/kémiára + infóra lehet jelentkezni?

Ez melyik gimi?


Szerintem ez lehetetlen.. nem lehet,hogy valamit félreértettél?:)


Egyébként 11.12. osztályban szoktak "faktokat" (emelt óra számba tanulják pl törit, vagy magyart) felvenni..

2013. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jaj hát mert ezek a matekzsenik meg science-b*zik mindenkit lenéznek akit ez a sok b*romság hidegen hagy. én is humános vagyok, tudom miről beszélek.
2013. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy lenézik? Ez hülyeség.
2013. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.És igen,most leszek 9.-es és fakt tényleg 11.-től van,de az emelt óra azt jelenti,hogy több biosz-kémia/infó órád lesz,mint a többieknek.

Szerintem meg kifejezetten a reál van túlsúlyban,mert humán csak a nyelvtan-irodalom-töri van,meg esetleg egyféléves tárgyak pl. társadalomismeret,de reál+természettudományos (amik eléggé hasonlítanak)matek-fizika-kémia-biosz-földrajz... Nem azt mondom,hogy ezek hülyeségek,csak nem mindenkinek olyan egyértelműek.

És én a magyart,törit sose magoltam,elolvastam párszor és tudtam,míg mondjuk a kémiával,biosszal,fizikával szenvedtem egy csomót.

2013. aug. 16. 13:43
 10/10 anonim válasza:
Szia.Nem hinném,hogy lenéznék az emberek a humán tantárgyakat.Engem azért néztek le az általánosban,mert nem az angolóráért voltam oda,hanem a kémiát és a fizikát vártam.Sokkal több emberrel találkoztam már,akik szerint a kémia sokkal kevésbé fontos,mint az irodalom.
2013. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!