Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » München, vagy Bécs? Ki hova...

München, vagy Bécs? Ki hova költözne inkább hosszabb-rövidebb távra?

Figyelt kérdés

Bécs mellett szól, hogy eszméletlen közel a magyar határ (ismerkedés csodaszép magyar lányokkal, rokonlátogatások olcsóbban megúszhatók, kevésbé fárasztó az utazgatás).


München mellett pedig, hogy magasabb a fizetés, és Németország legszebb, legpatinásabb városa. "Csak" borzasztóan messze van, és jóval drágább hazajönni.



2013. aug. 17. 13:40
 1/1 anonim válasza:

Hosszabb-rövidebb időre mindkét helyen voltam már, és az én egyértelmű választásom München lenne. Annyira megfogott az a város, hogy én is gondolkozok a kiköltözésen :)


Bécs (5 napnyi tapasztalat) - tiszta, rendezett,jó tömegközlekedés. Ugyanakkor már annyira tiszta, hogy vakító napsütésben a rengeteg fehér épület miatt lesütött fejjel hunyorogtam (hozzátenném, hogy influenza miatt vöröslő szemmel) :D Túl sok fantáziát/lehetőséget nem láttam a városban.


München (5 hét)- tiszta, rendezett, gyönyörű és változatos (színes) épületekkel, hatalmas park a város közepén, kultúrális olvasztótégely, az embereknél 21. századi felfogás/elfogadás (melegeknek nem kell rejtőzködniük, jó volt végre ilyet is látni), kiépült biciklis infrastruktúra, tömegközlekedés hibátlan, mindig mindenki mosolyog, és az idősek sem a kiflirevalót számolgatják, hanem ápoltak és elégedettek, nem ritka, hogy vigyorognak az új BMW kormánya mögül. Ugyanakkor a hotelrecepción (2 magyar is volt) sokat beszélgettem a személyzettel: Münchenben és környékén lakást fenntartani nem kis kiadás. Ha nem keresel elég jól, akkor pl. Freising-ben bérelsz és két keresetre lesz szükséged. De ha jól is keresel (erdélyi származású informatikus véleménye)akkor is megfontolod, hogy 40-60km-ről járj be napi szinten. Albérletet szerencsés esetben 4-6 hónap alatt lehet találni.


Remélem segítettem :)

2013. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!