Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka valakinek...

Mi lehet az oka valakinek arra, hogy elvből nem válaszol ezen az oldalon privát üzenetekre, vagy neki küldött e-mailekre?

Figyelt kérdés
Ha megadja valaki valahol az e-mail-címét, akkor már úgyis tudják, tehát semmi nem változna, ha válaszolna rá. Akkor meg mitől fél? És ha valaki itt nem válaszol privátokra? Annak mi lehet az oka?
2013. aug. 18. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Alkalmazott tudományok kategória?

Két lehetőség van:

1. nem nézi (ha tudod, hogy közben gyakorizik, akkor nem észrevenni azért nehéz);

2. az emailt sem nézi (nekem direkt a spamgyűjtő címemre van beállítva amúgy sem kérek értesítést).


Esetleg csak veled ilyen, mert irritálod a kérdéseiddel. HA elvből nem válaszolna senkinek, akkor ezt csak onnan tudhatnád, ha mondta volna, de akkor már fel kellett vele venned a kapcsolatot, tehát válaszolt.

2013. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"HA elvből nem válaszolna senkinek, akkor ezt csak onnan tudhatnád, ha mondta volna, de akkor már fel kellett vele venned a kapcsolatot, tehát válaszolt."



Márpedig pontosan ez a helyzet, hogy ELVBŐL nem válaszol! Én nem vettem fel vele a kapcsolatot, csak a hozzászólásait olvasgatom, és egy bejegyzésben írta, hogy nem tud e-mail-re válaszolni. Itt pedig olyat olvastam, hogy az illető kerek-perec kijelentette, hogy privátra nem válaszol. Nem nekem, én soha nem beszéltem vele.

2013. aug. 18. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mert nem akar ismerkedni, beszélgetni egyszerűen válaszol pár kérdésre vagy feltesz néhányat és ennyi.
2013. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni az emailre vonatkozó válasz dátumát. Ugyanis a régi rendszerben még emailcímre jöttek a privátok.

2011 októberében volt az "átállás", tehát ha az előtt írta, hogy emailekre nem válaszol, akkor nem kellett megadnia senkinek a címét.

Csak akkor azt nem értem, miért engedélyezte egyáltalán, hogy lehessen neki privátot írni; ugyanis akkor még lehetett választani. Bár lehet, hogy nem tudta. Most viszont nincs ilyen opció, csak külön-külön lehet letiltani a felhasználókat.


Hogy az itteni privátokra miért nem válaszol, annak több oka is lehet. Lehet, hogy rossz tapasztalatai vannak, vagy egyszerűen csak nem akar időt szánni ilyesmire.

Például én sem igazán szeretem, ha egy-egy kérdező privátban kezd el bombázni, miután válaszoltam neki, vagy egy másik válaszoló ront rám az ellenvéleményével. Volt már, hogy megírtam, hogy privátban nem vitázom, vagy egyszerűen csak néhány üzenet után nem írtam többet vissza. (A mocskolódó, sértő jellegűekre meg egyáltalán nem szoktam válaszolni.)


A valóban segítségkérők még hagyján (házi feladat, ilyesmik), bár azokat a kérdéseket is be lehetne írni kommentbe; úgy többen látnák, és nem rám maradna, hogy "kötelezően" válaszoljak. Bár többnyire ezt is szívesen csinálom, ha tényleg korrepetálás-jellegű a dolog, és tényleg megtanul valami olyasmit a kérdező, amit a suliban nem sikerült. Volt már "visszatérő" kérdező is, aki privátban keresett meg néhány hónap múlva újabb segítségkéréssel; vagy olyan ismeretlen is, aki azt írta, hogy látta, hogy szoktam segíteni, ezért fordul hozzám. Ez valahol tök jó érzés, viszont mindez elég sok időt vesz igénybe.


Az egyebek meg... Elég sok ismeretséget kötöttem már itt, a GYK-n, amik egy-két kivételtől eltekintve hosszabb nyilvános beszélgetések, azaz "ismeretség" után kezdődtek. Ezekkel nincs bajom.

Viszont többször előfordult már, hogy vadidegenek írtak leplezetlenül ismerkedési vagy egyenesen randi/szex céllal; az előbbiek elől el szoktam zárkózni, az utóbbiak meg menjenek a retekbe...


Szóval az illetőnek is sokféle ok lehet a háttérben; de lehet, hogy így a legegyszerűbb: senkinek semmit, és kész. :D

2013. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!