Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1liter 95-ós benzínhez menyi...

1liter 95-ós benzínhez menyi olaj kell? /láncfürészhez/

Figyelt kérdés

#benzin #olaj keverési arány
2013. aug. 19. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mármint a keverékhez?
2013. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyárilag 50 liter benzinhez 1 liter olaj, én 40 literhez teszek 1 litert. Jobb az úgy ha több az olaj benne. Valamint amit szerintem nem sokan csinálnak, én ólmozom a benzint ólom-tetrametilt és ólom-tetraetilt fecskendezek hozzá.
2013. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20ml olajat az 1 liter benzinhez, de nem jo a 95-os benzin a láncfürészhez. nekem azt mondtak a stihl-nel mikor vettem a láncfürészt, hogy vagy 98-as vagy 99-es benzint hasznaljak, es jo benzint hasznalj mert van ahol vizes es az tonkreteszi a gepet
2014. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az olcsó kínai láncfűrésznek 25 literhez kell egy liter keverék olaj. (Én az első néhány üzemórában még plusz olajat is raktam a benzinbe, mert sajnos elég silány a szerkentyű minősége, itt-ott szorosak az illesztések, hajlamos a megszorulásra.)
2015. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kínai fűrész henger -dugó-csapágy pont hogy nem szorosan illeszkedik hanem lötyög mind..Látszik nem sokat szedtél még szét.Hengerszett bőven elmegy a 1:50 keverékkel a krómozás megfelelő ,a több olaj a csapágyazás miatt kellene mert azt feltételezik ha gagyi fűrész vettél olajjal is spórolni fogsz.Egy magas minőségű olajból pont elég az 1:40 arány még egy Kínai fűrésznél is.Stihl gépek Etanol biztosak (8 Stihl gépem van) és a gyári 2T olaj 1:50 jelzéssel van ellátva.A vizet az etanol választja ki (hőmérséklet különbségből képződik)ezért tárolás szempontból a 100-as benzin jobb de ha elhasználod teljesen jó a 95-ös.98-as rákkeltő benzolt tartalmaz azt kifelé vezetik a palettáról-jobb kerülni.Víz+ kipufogó gáz=kénsav .. ez bizony leoldja a motor króm vagy nicasil bevonatot.
2020. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!