Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet e A Rh positiv és 0...

Lehet e A Rh positiv és 0 vércsoportúaknak AB vércsoportú gyereke?

Figyelt kérdés
Segítsetek!
2013. aug. 22. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet. A vércsoportja ez embernek attól függ, hogy milyen alléleket kap a szüleitől. (elnézést kérek azoktól, akik szakmaibban el tudják magyarázni, és csak a hajdani gimis emlékeim alapján válaszolok)

Mindenkinek a vértulajdonáságát két allél határozza meg. Egy allél lehet 0, A, vagy B.

A gyemrekeknek, mindkét szülő egy saját allét örőkít.

Ha valaki 0-ás vércsoportú, úgy mindkettő allélja 0. Ha valaki A akkor az egyik allél biztos hogy A, a másik pedig A, vagy 0. Ugyanez vonatkozik értelmeszerűen a B-re. Ha az egyik A, a másik B, akkor AB lesz az eredmény.


Na már most a példában, van egy A vércsoportunk, aki vagy AA, vagy A0. És egy 0-ás, aki biztosan 00. A gyerek tehát vagy A0, vagy 00 lesz, így csak A, vagy 0-ás vércsoportú lehet.


Remélem nem túl bonyolultan magyaráztam el. Ha további kérdésed van akkor igyekszek válaszolni.

2013. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, és rájöttem hogy részben hülyeséget írtam. Mivel mindklét szülőtől kap egy allélt, ezért nem lehet 00, csak A0, így csak és kizárólag A vércsoportú lehet.
2013. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Totálisan hülye vagyok... :D :(

Mágis csak jó, amit először írtam, így a javításom a hülyeség. Az A vércsoportú szülő, ugyanis lehet A0, és abból kaphatja a 0-át.

2013. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!