Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha AB-s vércsoportú vagyok,...

Ha AB-s vércsoportú vagyok, az bizonyíthatja azt, hogy a felmenőim között van ázsiai származású?

Figyelt kérdés
Mivel az ázsiaiakra eredetileg a B-s, míg az európaiakra az A-s vércsoport volt jellemző, de ugye népvándorlás meg keveredés által ez az arány torzult. Meg bennem az is ott van, hogy mi magyarok mégis csak Ázsiából származunk. Ez akkor bizonyíthatja, hogy nekem is konkrétan vannak ázsiai felmenőim, nem?
2013. máj. 12. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ez elég nagy hülyeség...

Attól hogy a többségnek ilyen vagy olyan van,attól még nem mindenkinek...Akkor a 0-ások meg az űrből jöttek?Mert ők sehol sem jellemzőek.

2013. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A nullás vércsoport az amerikai őslakosokra volt eredetileg jellemző...
2013. máj. 12. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy "jellemző" rájuk, nem azt jelenti, hogy korábban kizárólag B-s vércsoportú emberek éltek Ázsiában, Európában meg A-sok, csak az arányok voltak mások (illetve máig is mások). Persze az könnyen meglehet, hogy a B-s vércsoporthoz vezető allél valóban Ázsiában alakult ki az érintett génen, de ezt bizonyítani hogyan lehetne ma már? Sok ezer évvel ezelőtti dolgokról beszélünk. Mára azokban az országokban is szép számmal élnek B-s vagy AB-s vércsoportú emberek, akiket nem érintettek ázsiai eredetű bevándorlások. Így a tudósok is csak találgatnak, hogy az adott mutációk milyen sorrendben, mikor és hol alakulhattak ki.


Szóval az AB növelheti a valószínűségét annak, hogy van ázsiai az őseid között (aki viszont akár egy 5 vagy 10 ezer évvel ezelőtti fószer is lehetett), de bizonyítéknak szerintem nem tekinthető.

2013. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán egy kicsivel nagyobb a valószínűsége, de ez semmiképp sem biznyító erejű.
2013. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez nem hülyeség. A B vércsoport Ázsiából származik,viszont az AB mutációt a kárpát-medencei emberi

őslét idején történő mutációnak lehet tekinteni. Az AB a Kárpát-medence ősi népét jellemző vércsoport, innen terjedhetett el világszerte. Viszonylag fiatal korára utal, hogy a nullás vércsoportnak sincs még ellene antigénje.

Tehát nem keveredés, hanem mutáció eredménye.

Több ezer éves csontokból is meg lehet állapítani a vércsoportot. Az AB vércsoportról már olyat is olvastam, h evolúciós rejtély.


"A gének meghatározó szerepe következtében a különböző

vércsoportokat a vérben sajátos, a vércsoportot jellemző

fehérje kíséri, amely nem csak a vérben, hanem az emberi csontok kollegénjében is megtalálható. Az elhalt

emberek csontjaiból ez a fehérje még évszázadok,

esetleg évezredek után is kivonható, jellege azonosítható, ezért a vércsoportok archaikus

csontleletekben is nyomon követhetők, a temetőkben jelen lévő eloszlásuk manapság is meghatározható. Ezért egy-egy területre jellemző vércsoport eloszlást nem csak a jelenkorból ismerjük, hanem egyre bőségesebb anyag áll a rendelkezésünkre az adott terület múltjából is."


Olvasd el bővebben itt:

[link]

2013. okt. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vércsoport alapján nem lehet megállapítani népek rokonságát. Ezért fordultak egyre inkább a genetika, azaz a haplocsoport markerek felé a kutatók.
2013. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!