Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyen képet...

Hogyan lehet ilyen képet szerkeszteni? Csak ps-el? :S kép lent

Figyelt kérdés
[link]
2013. aug. 22. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Például GIMP-pel is. Most aztán jól ki vagy segítve...
2013. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom mi az a gimp nem vagyok annyira hülye köszi :D
2013. aug. 22. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:

A kulcsszó amire keress rá: rétegmaszk (layer mask vagy clipping mask). Gimpben is van


Az alábbi két képből::

[link]

[link]


Gimp segítségével egy ilyesmit hajítottam össze:

[link]


A lényeg hogy két réteg kell, az alsó, lányokat tartalmazó, amin kijelölöd a lány kezét; illetve a felső, galaxist tartalmazó, amit egy átméretezés/forgatás/pozicionálás után az előbbi rétegen tett kijelölést rétegmaszkként alkalmazod a felső rétegen.


Itt a forrásállomány:

http[kettőspont]//data[pont]hu/get/6859947/retegmaszkos[pont]xcf (bocs, a gyakorikérdések allergiás a fájlmegosztóü oldalakra, még akkor is, ha nem jogvédett anyagokról van szó)

2013. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, értem és már nagyjából meg is valósítottam még javítgatom, köszönöm ! :)
2013. aug. 23. 15:49
 5/7 A kérdező kommentje:
azt irja hogy ha jpg-ben mentem le akkor nem fognak látszódni a rétegek.. akkor hogyan?
2013. aug. 23. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jpg-be mentesz, akkor előtte egyesíti a rétegeket - vagyis pontosan azt fogod látni a képen, mint a szerkesztőben.


Tehát amíg dolgozol a képen és több layered is van, addig psd-be, tiff-be, akármibe mented, ami tudja kezelni a rétegeket és amikor kész vagy, a végeredményt mentsd jpg-be, ezt tudod majd feltölteni arckönyvre, vagy ahová akarod.


Ha utólag akarsz még szerkeszteni rajta, akkor előveszed azt a fájlt, amiben dolgozol (ahol megvannak a rétegek), belejavítasz, és ismét jpg-ben mented.

2013. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom sikerult!!:) zold kez ment:)
2013. aug. 24. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!