Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értéke?

Mi az élet értéke?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a csoki
2013. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 piriiiiii ***** válasza:
100%

Most komolyan ezt kérdezed?!

Ezek szerint Te még nem láttál kinyíló virágot, nem láttál aranyos kiscicát, nem voltál részese emberek érzelmeinek, Te még nem éreztél SOHA SEMMIT, még nem volt orgazmusod, még nem hűsítetted magad jólesően a nyári melegben egy vadvízben a barátadaiddal, még nem hatódtál meg, mert valaki törődött Veled, még nem csodálkoztál el azon, hogy milyen gyönyörű formák és színek vannak ezen a csodálatos világon, még nem ámultál azon sem, hogy milyen zseniális dolog a művészet, az emberi test és elme, és még egyszer sem jutott eszedbe az, hogy ez a rendszer a világon mennyire spontán és mégis félreérthetetlen, mégis stabil és erős, és egyedi, megismételhetetlen mestermű! Ilyet kérdezni! Hogy mi az élet értéke! Nem érzed?

Aki öngyilkos, az egyben bolond is.

Az életnél nincs jobb dolog. Élni esély, egy fontos lehetőség arra, hogy megerősíts valamit a lelkeddel. Nem magad miatt.

2013. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ez szép volt. meghatódtam. egy újabb csoda az életben.

amúgy tényleg efféle értékek vannak..viszont a csoki is..

2013. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 piriiiiii ***** válasza:
Igen, amúgy, imádom a Bocit. :D Nincs jobb dolog annál.
2013. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
:)
2013. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Most komolyan ezt kérdezed?!

Ezek szerint Te még nem láttál kinyíló virágot, nem láttál aranyos kiscicát, nem voltál részese emberek érzelmeinek, Te még nem éreztél SOHA SEMMIT, még nem volt orgazmusod, még nem hűsítetted magad jólesően a nyári melegben egy vadvízben a barátadaiddal, még nem hatódtál meg, mert valaki törődött Veled, még nem csodálkoztál el azon, hogy milyen gyönyörű formák és színek vannak ezen a csodálatos világon, még nem ámultál azon sem, hogy milyen zseniális dolog a művészet, az emberi test és elme, és még egyszer sem jutott eszedbe az, hogy ez a rendszer a világon mennyire spontán és mégis félreérthetetlen, mégis stabil és erős, és egyedi, megismételhetetlen mestermű! Ilyet kérdezni! Hogy mi az élet értéke! Nem érzed?

Aki öngyilkos, az egyben bolond is.

Az életnél nincs jobb dolog. Élni esély, egy fontos lehetőség arra, hogy megerősíts valamit a lelkeddel. Nem magad miatt." -

Ez tényleg szép volt :)

2013. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Draki válasza:
a válasz: 42
2013. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

utolsó: helytelen! a válasz: 420!

"a valóság szerintem olyan mint az LSD, azt hiszed hogy szárnyalsz de a valóságban elesté'!"

2013. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak én látom úgy, hogy a kérdező nem az élet értelmét kérdezte - amire mindenki válaszol -, hanem az élet értékét?


Jelentkezzen, aki összegszerűen meg tudná határozni az élet értékét. (Persze kérdés, hogy egy élet vagy több, ember vagy állat, stb...)

2013. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

piriiiiii: Köszönöm az élményt! Mert élmény volt elolvasni, és milyen igaz, mert amiket leírtál én mind átéltem és tényleg ezek az értékek az életben.


Én még hozzá tennék pár személyes tapasztalatot.

Kedves kérdező! Például az is egy érték, mikor valamit elértél önerőből. Mikor büszke vagy magadra és mások is azok rád. Mikor elismernek.

Az is érték, mikor érzed, hogy vannak fontos emberek az életeben, vannak körülötted emberek, akik szeretnek és te is szereted őket. Van családod, barátaid. Mikor érzed, hogy számítasz és számítanak.

Mikor kiállsz egy próbát, és bár nem dicsérnek meg (vagy igen) erősebb leszel. Azzal a tudattal élsz tovább, hogy neked sikerült. Nem véletlen mondják, hogy "ami nem öl meg az megerősít".

Megnézel egy jó filmet, eszel egy nagyot, látod a naplementét, látsz éjjel szentjánosbogarakat, látsz egy gyönyörű pillangót. Ha része lehetsz egy ember vagy állat születésének az is csodás. Ha megnevettetsz valakit, ha te nevetsz egy nagyot. Mikor egy apró kis dolog feldobja az egész napod. Mikor eszedbe jut egy emlék és elneveted magad. Mikor megismersz egy új embert. Mikor tanulsz valami újat....

Talán kicsit zavarosan írtam le, de ezek mind értékek az életben. Mind sokat számítanak, még ha simán elsiklik csomó ember ezek felett naponta. Nem szabadna.


Menj ki nyáron estefelé a fűbe mezítláb. A melegben a hűvös fű masszírozni fogja a talpad. Csodás érzés, nem kerül semmibe, és örömet okoz.


Gondold át. Ha megtetted, öröm, hogy rájössz valami nagyra, öröm, hogy ezután másképp élsz, másképp látod a világot és öröm, hogy több ilyet nem kérdezel.


Még csak 16 vagyok, de már most látom ezeket. Kölyökkorom óta másképp nézem a világot, és hidd el, a sok rossz ellenére így is gyönyörű:)


"Az optimista azt mondja, a világ amiben élünk jó. A pesszimista fél, hogy ez így van." Mit gondolsz?

2013. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!