Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egri csillagok olvasó napló?

Kulcsaa kérdése:

Egri csillagok olvasó napló?

Figyelt kérdés

Aki haragszik, annak nincs igaza - tartja a régi mondás. Cecey és az öreg pap ebben a részben is csúnyán összevész. Indokold meg egy vagy két mondatba, hogy haragjuk és veszekedésük nem oldmeg semmit! (2. rész)


Ez a feladat, légyszíves segítsetek mert én olvastam a második részt ,de egyáltalán nem tudod, hogy egyáltalán mikor volt vitája a papnak és Ceceynek??

Köszi :)



2013. aug. 27. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyan olvastam a művet, de alig emlékszem valamire belőle. Rég volt már, de talán nem is szükség ismerni ahhoz, hogy megérthessük, hogy az ilyen viselkedés miért nem célravezető.

Hogy két ember megvitathasson egy problémát, hogy azzal megoldást találhassanak arra, ahhoz elengedhetetlen, hogy azt ne személyes ügyként kezeljék. Ha egy vita során érzelmek kerülnek felszínre, az meggátol minket szubjektív látásmódunkban, aminek folytán a párbeszéd elveszti racionalitását és az vitává alakul. Ebben az esetben az eltérő álláspontok nem képesek közeledni egymáshoz, s mivel a felek dehonesztációként élik meg a kognitív disszonanciát, így konstatációik a másik személye ellen irányulnak.

2013. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!