Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi köze van a szellemeknek a...

Mi köze van a szellemeknek a tükörhöz?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat h ha valaki egy házban meghal akkor letakarják a tükröket....

Meg folyton ha tükörről van szó akkor a szellemek is szóba kerülnek.. Ez miért van?



2013. aug. 28. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

A tükörben mondjuk a szobád pontos mását látod. De minden ember fejében megfordul életében legalább egyszer a gondolat, hogy mi van, ha a tükrön túl valóban van egy másik szoba, benne egy másik ember, aki pont azt csinálja, amit te. Ilyen értelemben a tükör átjáró két világ között.


Valószínű ősi, ösztönös félelemről van szó, mondjuk ha egy tóban látod a saját tükörképed, akkor azért fejben kell tartani, hogy a víztükör alatt egy ragadozó is lapulhat.


Ezzel a félelemmel pl. sok horrorfilm is operál. Mi van, ha a tükör valóban átjáró, és a tükrön túli világ hirtelen nem azt tükrözi, ami a valódi világban van? Pl. a tükörkép megmozdul, de az előtte álló ember nem, vagy éppen fordítva. A tükörben megjelenik valami, ami a való világban nincs ott. Sőt a tükörből előlép valaki vagy valami. Vagy pl. a tükörképben nem látszik az, ami a való világban igen (vámpírok).


Ezeknél a babonáknál is ez jön elő. A tükör átjáró két világ között. Ha valaki meghal, akkor le kell zárni az átjárókat, hogy a halott lelke ne térjen vissza. (Ehhez amúgy még sok más babona is kötődik.)

2013. aug. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző nagyon jól összefoglalta.. szerintem ez így van, a tükör átjáró. Nekem a hálószobámban volt régen tükör, nagyon kevés ideig mert szinte mindig rosszat álmodtam azzal kapcsolatban, valami átjött és nagyon valóságosnak tűnt.. szóval én hiszek benne. Esetleg még abban is, hogy egy másik dimenzióba láthatunk át rajta.
2013. aug. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2xSü ***** válasza:
(Megjegyzem azért, hogy én nem gondolom, hogy tükör átjáró lenne, csak annyit írtam, hogy az emberek egy része annak tartotta és tartja ma is. A tükör szerintem egy üveglap fémbevonattal, ami visszaveri a fotonokat. :-) )
2013. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!