Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg helyesen...

Hogyan tanuljak meg helyesen irni? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés

Olvasok mar 1 eve naponta minimum 1 orat es meg most is bajom van a helyes irasal(szegyelem is magam emiat nem is nagyon merek irni sehova mert ugy erzem, h helytelenul irok pl:komentet valahova es ezert nem ertekeli senki) Olyan szavakal van gondom ahova 2 betu kell es en egyet irok meg amelyk szohoz nem kell duplan irni betut es en dupla betuvel irom.

Normalis komenteket leci,(Olvasni nem azert olvasok h hatha megtanulok irni helyesen, hanem mert erdekel a tema amit olvasok)

20/F



2013. aug. 30. 22:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem naponta de hetente 3x 4x is 1 orat*
2013. aug. 30. 23:02
 2/6 anonim válasza:
100%
olvasss el egy rovid konyvet (40-50 oldal) aztan gepelve ird le ami eszedbejut belole gepre, pl wordpad es az alahuzza pirosal a hibaid.. 1-2 het allat napi 1 konyvel megtanulsz irni (ocsemel is ezvolt!)
2013. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egészen, mint a fogyókúra, hogy napi egy óra. Rengeteget kell olvasni, irodalmi műveket! Szépirodalmat, klasszikusokat. Jókait, Mikszáthot, Móra Ferencet, Molnár Ferencet. Olyan irodalmi műveket, melyek nem a mai szleng divatja szerint íródtak. Én nem "napi egy órát" olvastam, hanem elkezdtem egy könyvet olvasni és azt vettem észre, hogy kelnem kell. Vittem magammal, mai napig is viszem magammal az olvasnivalót. Ha a buszozással 8-10 percet eltöltök, akkor már veszem elő a napilapot, utazásnál a könyvet. Mindig van nálam olvasnivaló...
2013. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaza van az előttem szólónak. Jegyzetelni kell. A saját szavaiddal írd le. Ha hozzászólsz valamilyen témához itt a NET-en, írd le előtte egy szövegszerkesztőben. Légy igényes magaddal szemben. Ha a helyesírás ellenőrző hibát jelez, feltétlenül derítsd ki, mi a hiba! Javítsd ki! Ne "telón" írj ékezetek nélkül, hanem gépen, vagy "telón" ékezetekkel!
2013. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Én magyar szakos hallgató vagyok, és bizony néha én is észreveszem, hogy "romlik" a helyesírásom. Ez főleg nyáron van, mikor rengeteget internetezek, és keveset olvasok.

Én azt tanácsolom, hogy rengeteget olvass, legalább naponta egy órát, főleg szépirodalmat, és ha lehet hanyagold az internetezést.

Ezenkívül fogj egy helyesírási könyvet, és az elejét olvasd el, tanulmányozd, szinte minden le van írva.

Ha valamit nem tudsz, vagy elbizonytalanodsz nézz utána, és rögzülni fog :)

Illetve az is sokat segíthet, ha kimondod az adott szót, akkor érzékelned kell, hogy hogyan helyes.


És legyél nagyon büszke magadra, mert ez becsülendő dolog, főleg a mai világban, hogy érdekel a helyesírás!

2013. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HunLo ***** válasza:

Tudom ,hogy már régi a kérdés ,de azért belinkelem ezt az oldalt hátha segít valakinek.


[link]


Én amióta ezt használom azóta javult a helyesírásom ,úgy is hogy nem gépelembe a weboldalba a leírandó szöveget.

jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!