Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell osztálytalálkozót...

Fúróferkó kérdése:

Hogyan kell osztálytalálkozót szervezni?

Figyelt kérdés

50.éves találkozóra kellene összegyűjteni a még mozgatható iskolatársakat.Van egy közös tabló 50-60 névvel.Ebből most biztosan kapcsolatba tudok lépni talán 2 vagy 3 személlyel.

A régi iskolánál,talán még megtalálhatók az osztálynaplók?

Ha megvannak ,mit kezdek vele,hogyan tudom,ki merre vetődött,lányoknál hogy változott a név stb.?

Nincs eleve kudarcra ítélve a befektetett energia,telefon, egyéb költség?

Aki már csinált ilyent leírná ,hogy kell ezt?


2013. szept. 1. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy nem lesz meg mindenki.

Amit leírtál az teljesen jó vonal!


Szólj annak a néhány embernek, hogy aktuális lenne egy osztálytalálkozó. Hátha ők is tudják még egy-két ember elérhetőségét akiket értesíteni tudnak. Ezek szintén tudhatnak valakiről, stb-stb...


Közösségi oldalakon rá lehet keresni a nevekre. Ha megfelelő évjáratú az illető, akkor megkérdezheted, hogy valóban őt találtad-e meg.


Mivel 50 éves találkozóról beszélünk szinte biztos, hogy már "jutottak valahová" az egykori osztálytársak közül néhányan így rákereshetsz a google segítségével is a nevekre (akár a név elé biggyesztett dr. szócskával kiegészítve... ki tudja?!)

Sajnos a lányok esetében valóban fennáll a névváltoztatás esélye, így az nehezebb lesz valamivel.

De ha a suli még valóban áll és megtalálhatóak az akkori személyi lapok, akkor talán abból is kiindulhatsz.

Ha falun lakott valaki, akkor ott szinte bárkitől érdeklődhetsz, hiszen mindenki tud mindenkiről mindent! :D

Esetleg megkeresheted valamelyik tanárt (ha még él és akkor el is hívhatod őt is), hátha tartja a kapcsolatot valakivel.


Esetleg még adhatsz fel hírdetést olyan helyeken, amiket te is szivesen látogatsz, vagy újságban, amiket olvasgatsz...


Sok szerencsét hozzá!

2013. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A gond az hogy a régi iskola ha működik még akkor is talán csak a tablókép maradhat meg. Az osztálynaplókat csak 5 évig tárolják utána elégetik..(hacsak valaki haza nem vitte emlékbe).

Ha van régi ballagási tabló kép (50-60-an jártak egy osztályban 50 évvel ezelőtt???) akkor azok kötül a diákok közül kell felvenni előbb azokkal a kapcsolatot akikről tudod hogy hol élnek, esetleg tartjátok is a kapcsolatot) Őket is megkérni, hátha tudnak a többiekről valamit.

Minél többen vagytok, annál többet tudtok meg a többiekről is. Majd lehet a facen, iwiwen és más közösségi oldalakon is segítséget kérni..

Le lehet írni hogy melyik iskola, melyik év, és pár nevet leírni hogy őt keresitek.. Talán egy rokon, egy gyerek vagy unoka ráismer a névre..

Tanárokról szerintem a régi iskolában lehet érdeklődni, bár erős a gyanúm, hogy a tanárok közül nem sok élő lesz már..

2013. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ketten egyszerre ugyanazt... :)

Akkor csak nem mondtunk túl nagy hülyeséget! :D

2013. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Természetesen 50 éve sem raktak össze egy osztályt 60 fővel.A tablón ami nálam van,valószínű 2-3 osztály közös tablója.(A takarékosság már akkor sem az utolsó szempont volt.) Az én osztályomat kb 22-25 főre teszem emlékeim szerint.A többiekből más osztályba jártak, de abban az évfolyamban végeztek.Attól tartok én is ,ha elmegyek a régi iskola jogutódjába naplót már biztosan nem találok,vagy frissen sült vezetővel találkozom akinek mindkét kezében okos telefon,előtte meg laptop van,és magasan nem érdekli ,hogy mit szeretnék.A naplóból lehetne megtudni az eredeti lakcímeket,amiből elvileg egyenként el lehetne indulni.A még élő tanárok közül már kettőt meglátogattam,csak úgy nosztalgiából.A találkozó ötlete akkor jutott eszembe,mikor kezembe került a régi tabló.Azt gondoltam ,-ó,hát jövő tavasszal elment 50 év!Valakinek el kellene kezdeni egy találkozót összehozni,mert ha elmulasztjuk ,az el van mulasztva örökre.Az internetes keresésben az a probléma,hogy

a korosztályomból nagyon kevesen barátságosak a mai kényelmes technikával.Vagyis csak abban reménykedhet az ember,ha a kereső programokat használja,és "találatot" kapott,hogy a reprodukciós produktum szívén viseli az ügyet,egyáltalán reagál a szavamra és megkeresi a papát,mamát.

Szóval ,nem tudom hogyan tudom ezt közönséges állampolgárként hatékonyan keresni.

2013. szept. 1. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, hogy haladsz?
2013. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig csak 2 biztos találatom van,Illetve talán találtam egy névazonost,még arcvonásaiban is hasonlít a 17. éves képére,Egy szöveg nélküli klikkelést kaptam a f.bukon.Itt elakadtam.Találtam egy név,szül.hely azonos srácot,talán unokát.Sajnos nem válaszol.

Irigylem a filmekben az idegen irodákban ,idegen adatbázisban jelszófeltöréssel 1 perc alatt sikeres hekkereket,akik megtudják az 50 évvel ezelőtt vásárolt alsógatyák pamutja melyik birkáról való.

Kösz az érdeklődést.

2013. szept. 9. 11:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Kitartás!


És mint bizonyára tudod, a tv-ben szereplő hackereknek a fele sem igaz ebben a formában! :D

2013. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Eddig 58 egykori iskolatárs közül 35 -öt találtam meg illetve tudtam meg mi lett vele.

Ez már majdnem sikerélmény!

2013. szept. 27. 09:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon jó eredmény. Lehet nekem se lenne jobb arányom, pedig nem kellene ennyire visszamennem az időben. Gratula és további eredményes keresgélést!

Meglesz az az osztálytalálkozó. :-)

2013. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen most már kicsit lelkesebben állok a dologhoz,annak ellenére is ,hogy már több ezer forintot eltelefonáltam.

Úgy kezdtem,hogy tablóképpel felkerestem az iskolám jogutódját.Előadtam szándékomat,és 2 nap múlva már meg is küldték a korabeli anyakönyvi adatokat.A telefonszám kereső által kiadott számokat sorban csöngetve néha találtam nyomot,sőt "találatot"sok hamis eredmény közül.

A megtalált emberek aztán nagyon örültek az ötletnek,keresgéltek is további kapcsolatokat,amit továbbadtak nekem,hogy "hívjam fel"Na mindegy a lényeg,hogy alakul a létszám,az igazi szervezés majd utána jön.

Minden esetre én kötelezővé tenném a ballagtató iskolák számára,hogy a ballagó kis tarisznyába a pogácsa és 10

forint mellé odategyék a végzősök összes adatát.30-50 év múlva egy kis segítség lesz ,(már ha nem lesz addig zokni a gondolkodás)

2013. szept. 28. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!