Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti elhiszitek, hogy egyszer...

Ti elhiszitek, hogy egyszer eljön a világvége?

Figyelt kérdés
Ha a világvége csak a mi Földünk végét jelenti akkor egyszer bekövetkezik mindenképp.
2013. szept. 4. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
egyszer igen
2013. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egész világé? Kötve hiszem.
2013. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Azt nem tudom mikor, de egyszer biztosan lesz egy nagy bumm.
2013. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát az egész univerzum valószínűleg "örök életű"?
2013. szept. 4. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem örök életű a világegyetem. Hogy ezt elmagyarázzam, kéne némi fizikai alaptudás, de megpróbálom leegyszerűsíteni: Minden atom arra törekszik, hogy energetikailag stabil legyen. Energetikailag a vasnak van a legstabilabb atomja. Ebből következik, hogy a vasnál könnyebb atomok hasadással energiát nyelnek el, míg fúzióval termelnek, a vasnál nehezebbek meg fordítva. A természetben (nem a hátsó kertre kell gondolni, hanem a kozmoszra) folyamatosan zajlanak a magreakciók. A nehéz atomok hasadnak, a könnyűek fuzionálódnak (pl a csillagokban). Ebből az következik, hogy előbb-utóbb a világegyetem minden atomja vasatom lesz, abban a közegben viszont a tudomány mai állása szerint élet nem tudna létrejönni, révén ahhoz szén kellene. A világegyetemben azért vannak még vastól különböző atomok, mert még "nem volt idejük" átalakulni, a világegyetem ugyanis még "fiatal", becslések szerint mintegy 15 milliárd éve jött létre.


(Lehet, hogy ez így értelmetlenül hangzik, de így igaz. Tessék utánaolvasni.)


Szóval, hogy válaszoljak a kérdésre: Igen, lesz világvége. Ami meg a Föld végét illeti, sokkal hamarabb eljön, ugyanis amikor a Nap pusztulásával a Föld is el fog pusztulni. (A hidrogénkészlet fogyásával a belőle létrejött hélium is elkezd fuzionálódni, amely sokkal több energia, így több fény kibocsátásával jár, így meg fog nőni a Nap belsejében a fotonnyomás, akkora lesz, hogy a gravitációs összehúzódás nem tudja kiegyenlíteni, és egy vörös óriás lesz belőle, ami rövidúton hamuvá fog égetni minden élőlényt szeretett bolygónkon.)

2013. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hedgi

És ha minden vasból lesz, akkor nem lesz világ? Az élet kihalhat, attól még lesz valami mindig.

2013. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A világvége szót értelmezhetjük sokféleképpen. Én úgy értelmeztem, hogy kihal az élet, élhetetlenné válik. Ha úgy értjük a világvégét, hogy szó szerint megsemmisül a világegyetem és semmi sem marad, az már fogasabb kérdés, és valahogy úgy érzem, bármilyen választ adnék rá nem lenne igazam, szóval legyen elég egy ilyen kitérő válasz. :D
2013. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fizikatudásom addig tart, hogy az anyag nem vész el, csak átalakul, ezért gondolom, hogy a világ sosem semmisülhet meg. :D Felőlem kifejtheted a véleményedet, én nem pontozlak le :D
2013. szept. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Hedginek különösen!:D

A második résszel nem mondtál újat, mert tavaly tanultunk csillagfejlődésről (mondjuk lehet nem ilyen részletesen:D), és ez nagyon érdekelt tehát megjegyeztem, hogy a Nap is csak egy csillag, ami most az egyensúlyi állapotában van, de előbb utóbb elérkezik a hanyatló korszaka, amikor is az történik, amit írtál.:D De ha jól tudom még "élete" felénél sem jár, tehát egyenlőre nem kell aggódnunk emiatt.xD

Amúgy én a világvégét inkább úgy értelmezem, hogy tényleg megsemmisül minden és mindenki.

2013. szept. 4. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!