Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önvédelmi célra akarok valamil...

Önvédelmi célra akarok valamilyen maroklőfegyvert. Walther P22-t, illetve Walther PK380-ast nézegetem.9mm Luger kaliberűt nem akarok, mindenképp valamilyen kisebbet. Vélemény? Tanács?

Figyelt kérdés
Melyik volna jobb választás önvédelemre? Illetve a .22-es és .380-as kaliber jellemzőit le tudná valaki írni nekem?

2013. szept. 5. 23:52
 1/6 GipszI válasza:
"Önvédelmi célra akarok valamilyen maroklőfegyvert." magánszemélyként nem tarthatsz lőfegyvert.
2013. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy valasz, mely nem valaszolja meg a kerdesemet!

Tarthatok maganszmelykent, mert engedellyel rendelkezem...

2013. szept. 7. 06:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor érdeklődj szakfórumokon,ide egyszerü halandók járnak,nekünk nincs ilyen kiváltságunk hogy éles lőfegyvert tarthassunk önvédelmi célra.
2013. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Önvédelmi célra? A .22-esnek alig van megállító ereje. Akkor már a .380-assal jobban jársz. A .22-es alatt 22LR, vagy 22Long-ra gondolsz? A .22LR az gyors kezdősebességű, de nagyon vékony lőszer és alig van megállító ereje. A .380 ACP-nek az európai neve a 9mm Browning Short. ezzel a lőszerrel is az a baj hogy a 9mm luger (parabellum)-hoz képest lassabb, kisebb és gyengébb is. Mivel Magyarországon csak teljes köpenyest tarthatsz önvédelemre, mindenképp ajánlott egy 9mm luger. A pisztolyokról annyit hogy majdnem mindegy melyiket veszed, én (valószínűleg elfogultságból) a Walther p22-est javaslom. De ez az én véleményem. Mindkét fegyver jó minőségű, német fegyver úgyhogy ez a te döntésed :). Ez volt a véleményem/tanácsom remélem segítettem. Üdv.
2013. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég furcsa, hogy abba minimális kisebbségbe tartozol, akinek adnak engedélyt éles fegyverre, és itt kérdezed meg. Ez elég hihetetlen. Vagy az engedély nem igaz, vagy totál hülye vagy. Miért nem szakembert kérdezel, ha már van engedélyed, amit nagyon nagyon keveseknek adnak. Persze a GYK tele van olyanokkal, akik kapnak enegdélyt éles fegyverre :D XD XD
2013. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell oltani a kérdezőt. Valószínűleg több helyre is feltette ezt a kérdést, nem csak ide. Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, ne válaszolj!
2013. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!