Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a "tárna" szó és...

Mit jelent a "tárna" szó és honnan származik? Az a tárna, amit a bányászatban használnak?

Figyelt kérdés

2013. szept. 8. 13:44
 1/3 anonim válasza:

Akna; a bánya belsejében vízszintesen haladó járat.

Eredet [tárna < tár (ige) + (ak)na]

2013. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár az (ak)na, (ak) részét nem írta, hogy az mi? A tár az valóban ige, de mi az ak? Nem kukacoskodok, de tőlem is várják a választ és mivel nem találtam rá magyarázatot, azért tettem fel itt a kérdést. az aknát megtaláltam a wikipedián, de ebből nem derül ki, hogy az "ak" és a "na" hogyan választódott szét, és a na hogyan került a tár ige után
2013. szept. 8. 23:40
 3/3 anonim válasza:

Akna:

Rendszerint függőleges hosszanti üreg, amelyet valamilyen építménybe, falba helyeznek el, hogy azon függőleges irányba lehessen mozogni, vagy valamilyen anyagot szállítani, illetve más helyre elvezetni.


Eredet [akna < ómagyar: akana (akna, nyílás) < szanszkrit: akhe (akna, pince) < ak, ank (kivág)]


:)

2013. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!