Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az "Anyanyelvet. El lehet...

Az "Anyanyelvet. El lehet felejteni idehaza is! " címmel, kell nekem fogalmazást írni. Valaki nem tud segíteni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan könnyű. Csak az tudja külföldön is elfelejteni az anyanyelvét, aki elég primitív, és nincs megfelelő szókincse.

Itthon szinte lehetetlen. Ehhez az kellene, hogy hosszú éveken keresztül elzárva éljen a világtól. Ne kommunikáljon senkivel, sem szóban, sem telefonon, neten stb. Ne olvasson magyarul írt könyveket, újságokat stb.

2013. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy úgy kell értelmezni a címet, hogy manapság sokan rövidítéseket írnak interneten, rövidítésekkel kommunikálnak, illetve egyre több angol nyelvű szó kerül be a köznyelvbe (mint pl: LOL, "lájkol", stb)? Emiatt az anyanyelvünk hanyatlik, mert egyre kevesebben írnak/beszélnek szép magyarsággal? Mármint én erre gondoltam először.
2013. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Például csak olvasgatni kell kicsit itt, vagy a facebook-on, és tuti jön az ihlet...

Döbbenet, hogy mennyire nem tudnak fogalmazni/írni/beszélni az emberek!

Nyilván ebben közrejátszik az internetes, felgyorsult világ, az angol nyelv térnyerése, a gépeléses "nyelvújítás" (=smiley-k, rövidítések, SMS-nyelv...)

Az általános intelligenciaszint csökkenése sajnos megfigyelhető: az emberek nem olvasnak, és a TV-ben sem minőségi műsorokat néznek. Ami most folyik a TV-ből, az a szenny, biztos, hogy inkább hátráltatja a nyelvi kultúrát, mint pozitív irányba fejlesztené.

Az olyan "elhajlások", mint az, hogy mindenhez a "be" előtagot teszik (pl. nem megtalált, hanem "betalált", stb.), a b*meg kötőszóként használata, a sok "izé"...


Nekem ilyesmi gondolataim lennének, remélem, hogy segít valamit.

2013. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már a cím is hibás. Ironikus.
2013. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!