Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A karatéban ezek mik?

A karatéban ezek mik?

Figyelt kérdés

-Miért ordítoznak? Mi a célja?

-Mi a téglatörés trükkje?


2009. nov. 4. 15:57
 1/7 anonim válasza:
Azért ordítoznak, mert akkor nagyobb erőt lehet kifejteni. A téglatörést nem tudom. Én nem olyan karatéra jártam. De sztem annak semmi értelme!
2009. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
sztem a téglatörés arra tanít h szellemileg és testileg összhangban legyél vagy vmi ilyesmi. én kempózok de az teljesen más
2009. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tégla törés nem edzés hanem az edzés eredménye hogy olyannyira tudod koncentrálni az energiádat hogy egy téglát is ketté tudsz törni.

A mi az "orditozást" illeti annak konkrét definiciója van íme:

KIAE : Nagy erőöszpontosításnál hallatott harci kiálltás.

2009. nov. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Elöttem szólónak teljesen igaza van... én kyokushin karatézok már 5 éve


14/f

2010. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a tégla, illetve deszka törése erősíti a csontozatot. Ilyenkor apró sérülések keletkeznek a csontban, amiket a szervezet hamar "befoltoz", még erősebbé téve azokat.


Azért tudnak lenyakazni sörösüveget a nagy mesterek, mert ott az újjrész igen erős, és nem azért, mert gyors

2010. júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem tudok hozzászólni..mindent elmondtak előttem..a KIAI az a harci kiáltás..erő összpontosítás, a téglatörés pedig a koncentráció fejlesztésére alapul..... 15/L
2010. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, jó későn válaszolok :)))

A téglatörés (tameshiwari) Sosai Masutatsu Oyamától, a kyokushin karate alapítójától származik. Ezzel akarta bemutatni a karate erejét, ezzel akarta népszerűsíteni. Sajnos azóta azonosítják az emberek ezzel a karatét.

2013. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!