Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkaügyi központnál le...

A munkaügyi központnál le kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, mert már utáltam ( a papírra, amit kaptam, közös megegyezés van írva, nem haragban váltunk el). Van kilátásban egy másik, szintén bejelentett állás. A barátom szerint mindenképpen be kellene jelentkeznem a munkaügyi központhoz, akkor is, ha én mondtam fel, mert szerinte ha úgymond együttműködöm a munkaügyi központtal, akkor remélhetek valamiféle segélyt, amíg biztos másik állást nem találok, sőt, még esetleg jelenlegi lakóhelyem a TB-met is fizetné addig (lehet kérvényezni), de tudtommal mindez csak akkor jár, ha kirúgtak, nem? Vagy ezek közös megegyezéssel történő megszüntetés esetén is járnak? Meg kell-e indokolnom a munkaügyiben, hogy miért szűnt meg a munkaköröm? Különösen azok válaszára lennék kíváncsi, akik jártak már hasonló cipőben, vagy a munkaügyiben dolgoznak. Köszönöm!

2013. szept. 17. 12:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, a kilátásban lévő állás másik városban van, ilyenkor számít, hogy jelenlegi lakóhelyemen, vagy esetleges leendő munkahelyem helyszínén jelentkezem be a munkaügyibe?
2013. szept. 17. 12:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vizsgálják, hogy hogyan szűnt meg a munkaviszony. Akár te is felmondhattál volna, az ellátás akkor is jár, ha egyébként jogosult vagy rá.

Jogosult akkor vagy, ha az elmúlt 3 évben volt min. 360 nap munkaviszonyod, ami után még nem vettél igénybe ellátást.

10 munkában töltött nap után jár 1 ellátási nap. Maximum 90 napig kaphatsz ellátást.


Most a tb-d még 45 napig él, utána azonban vagy magad után kell fizetni, vagy ha ellátást kapsz a munkaügyiből, akkor az is rendezve van. Ha nem vagy jogosult ellátásra, de regisztrálsz, akkor meg az önkormányzattól kérheted, hogy vállalják át.


Jelentkeznek a lakóhelyed szerint illetékes munkaügyi kirendeltségen kell.

2013. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem muszáj bejelentkezned a munkaügyre...

Csak ha kedved van hozzá..

2013. szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, én is úgy tudtam, hogy a TB még munkakör megszűnése után jár valameddig, csak barátom azt mondta,hogy három hónapig jár, az egy úgynevezett türelmi idő (amíg nem kell elkezdenem magam után fizetni a TB-t, amíg nem lesz másik melóm). De 45 nap is nagy segítség most.
2013. szept. 18. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!