Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végülis miért fürdünk?

Végülis miért fürdünk?

Figyelt kérdés
Az ősember sem fürdött(gyakran) és még sem halt bele...:)
2008. júl. 3. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez már úgymond elvárás. Nem muszáj fürödnöd, csak ha bemész a munkahelyedre emberek közé, ne csodálkozz, ha hamar egyedük maradsz :D
2008. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

a baj az hogy a szagunk már a fürdés miatt van.

nekem pl deguim vannak és soha nem fürödnek még sem büdösek, ök homok fürdöt vesznek és azéert nincs szaguk


a túlzott fürdés nagyon nem jó. lehtséges napi egy és azokon a napokon mikor nem izzadsz és otthon vagy ne fürödj. használj kevés tusfürdöt.

a sok mosdás börbetegségek, alergiát okoz.

2008. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ősember nem fürdött, de az átlag életkor akkoriban 20-30 év között volt, valószínű nem véletlenül. Szerintem inkább fürödj, nem élünk már az őskorban. :-)
2008. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
:)
2008. júl. 3. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ősemberek még azt sem tudták hogy mi az a higénia.És azért fürdünk hogy a sok koszt,mocskot meg a bacit leszedjük magunkról.Erről eszembe jutott hogy ismerek egy idős embert aki már biztos hogy ó pár éve nem fürödhetett mert amikor bement a boltba úgy bűzlött az egész bolt hogy majd beájultunk ott.Már alig vártuk hogy kimenjen a boltból utána órákig lett nagy szellőztetés meg szagtalanító spayvel fújogatás.Nah ez már azért undorító.

De mondjuk a csókólózásnál meg a többi dolognál kellemetlen lehet ha az ember nem fűrdik hogy tiszta retek az egész feje.

2008. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
a dermatológusok szerint (aki nem hiszi olvasson utána) az optimális heti egyszeri zuhanyzás, egyébként csak tisztálkodás, a fürdés kerülendő.
2008. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

huu fürdés nélkül el sem tudnàm képzelni az életet .naponta esténként fürdök,de màr estére rossz közérzetem van,hiàba egésznap csak ülök.

gondolj bele ha valakinek mensese van,nem fürdik,vagy épitkezésen dolgozik,meg husfeldolgozogyàrba stb....nem tudom hogy az ilyenekkel fürdés nélkül feküdnél e egy àgyba.én egyszer totäl részeg voltam alig tudtam mit csinàlok,mégse feküdtem le fürdés nélkül,inkàbb baràtnömet kéàrtem hogy segitsen.

nem érddekel hogy az illetö csunya,szegény,vagy szàrmazàs,de tisztànak kell lennie!

nem szeretek kukàskonténerek közelében lenni,ha meg valaki egy ideig nem fürdik az kb olyan szagot is àraszt

2008. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
...:) szerintem az ősember is fürdött tavakban folyókban...
2008. júl. 3. 17:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ősember a természetben élt. Létezik az öntisztulás. Nem volt büdös mert sem a környezete sem az ételei nem tartalmazták azokat az an yagokat amitől büdösödött volna. A természetes testszaga pedig fontos volt. Ahogy egyes népeknél ma is az. :)

A tisztálkodási mániánk és a betegségektől való félelmünk az után keletkezett, hogy az emberek elkezdtek zsúfolt városokban élni. Felhalmozódott a kosz, a hulladék, tomboltak a járványok.

Majd rájöttek, hogy ha ennyien élnek együtt akkor a járványok ellen csatornázással, tisztított ivóvízzel lehet védekezni. És mosakodással, miután mindent mindenki összefogdos.

Ez nem természetes de így alakult és természetessé vált.

A tisztaságmánia pedig gyengíti az immunrendszert és erősíti a kórokozókat. :)))

2008. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Nefürgyééle... :) legalábbis a tusolás egészségesebb, mert sereknti a vérkeringést. A túlzott "vegyianyag" használatot én sem tartom jónak, hiszen hosszú távon minden méreg, ami nem természetes.


Az egyénen is múlik a tisztálkodás gyakorisága, valaki 2 nap alatt, valaki 2 hét alatt sem büdösödik meg. Nyári nagy melegben, illetve tavasszal, amikor a bőr faggyútermelése kezd átállni, mindenképpen többször kell tisztálkodni, mint normális esetben.


És hogy miért? Szvsz. nem az az ember igényes, aki naponta fürdik és hajat mos, és szórja magára a dezodort tonnaszámra, hogy másoknak úgymond - imponáljon -, hanem az, aki a saját jó közérzete, egészsége érdekében, kellő önkritikával és szükséges gyakorisággal tisztálkodik. Szerintem végülis ezért: főleg magunkért.


Üdv:

Tomi

2008. júl. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!