Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Olaszországban születtem,...

Ha Olaszországban születtem, de Magyarországon élek akkor addig nem számítok magyar állampolgárnak? Lehet ebből gond? Így nem számítok olasz-magyar állampolgárnak?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én Magyarországon születtem, de Ausztriában élek, ettől még nem vagyok osztrák állampolgár. És nem tudom, hogy lehet e belőle gondod.
2013. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mióta élsz itt, mennyi idős vagy?

Lehet, a hármas identitás az oka, de én kínosan ügyelek arra, ha itt írok valamit, az nyelvtanilag helyes és érthető legyen.


Három értelmetlen kérdést írtál ki. Olaszországban születhettél magyar állampolgárként, Magyarországon olaszként.

Milyen jogcímen élsz itt? Szüleid mely ország polgárai voltak születésedkor, s milyen jogcímen tartózkodtak Itáliában, amikor a világra jöttél?

2013. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szüleim olaszok és az égész rokonság. Olaszországban születtem, de 2éves voltam mikor Magyarországra jöttünk.
2013. szept. 18. 07:55
 4/4 anonim ***** válasza:
A személyi igazolványod, TB-kártyád magyar? Ha az állampolgárságnál az van a személyiden, hogy magyar állampolgár, akkor az vagy.
2013. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!