Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önvédelem gumilövedékkel?...

Önvédelem gumilövedékkel? Hogy tolerálja a hatóság?

Figyelt kérdés
Gumilövedékes pisztolyra nem lehet kérni viselési engedélyt csak gáz riasztó pisztolyra. Zoraki R1, MKH tanúsítványkártyáján gáz és riasztónak minősül szóval kérhető rá viselési engedély és gumilövedék kilövésére is alkalmas, kapható hozzá.

2013. szept. 18. 02:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Saját felelősségre gumizod.

Ha súlyos/maradandó sérülést okozol a gumival,felelsz érte.

2013. szept. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gumizva hordom a Zoraki R1 GG-m több mint fél éve. A csávó, akitől vettem, már 2-3 éve gumizva hordja az Alfa G030-át.


A hatóság így tolerálja:


-Az életben nem nézik hogy milyen fegyver van nálad, vagy hogy van-e nálad. Sokan fosnak attól, hogy majd a rendőr észreveszi. A f@@szt. Még ha igazoltatnak (most komolyan, kit igazoltatnak? Engem még soha nem igazoltattak és soha nem láttam még ilyet), akkor sem tudják meg soha, hogy fegyó van nálad. Nyáron úgy tekertem haza, hogy el volt romolva a bicajom dinamója, nem égett a lámpa. Egy rendőrautó kérte hogy húzódjak le. Megbüntettek 4500 forintra és ott álltunk tíz percekig, amíg az irataimmal b@@szkódtak. Fel sem merült bennük semmi fegyver, pedig ott volt az oldalamon egy hatlövetű gumival töltött revolver és egy paprikaspray is volt nálam (ami közterületen illegális -a paprikaspray). Persze rejtve mindkettő. Motozás és igazoltatáskori fegyverbemutatás soha nem történik a valóságban.


-Ha használnod kell, legyen szó akár gázzal, akár gumival töltött fegyverről, a használat után a következő lépés, hogy rohansz, egyenesen a támadóval ellentétes irányba. Már két embert is ismerek, akik használták a gázpisztolyukat önvédelemre, de mindig elrohantak és nem lett belőle semmi. Mindenki ezt teszi. Rohanni kell használat után.


-Volt már olyan rendőrségi ítélet, ami felmentette a gázpisztolyt gumizva használó önvédekezőt és jogosnak ítélte az önvédelmet, semmilyen büntetés vagy bírság kiszabására nem került sor. Erről valamelyik Kaliber magazinban is volt szó.

2013. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!