Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szemüvegesen lehetek önkéntes...

Szemüvegesen lehetek önkéntes tűzoltó?

Figyelt kérdés

Illetve, hogy van ez a "riasztás" az önkénteseknél? ha szolgálatban vagyok akkor itthon kell lennem és ha hívnak menni kell vagy bent kell lenni olyankor az önkéntes tűzoltóság őrsén?

Normális válaszokat köszönöm!



2013. szept. 18. 18:46
 1/7 anonim válasza:
Biztos, hogy lehetsz mert az osztálytársam is szemüveges és önkéntes. A másik kérdésedre meg én sem tudom a választ. Érdeklődj a tűzoltóságon ebben az ügyben.
2013. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi!

és a szemüveges osztálytársad is vonul az esetekhez?

2013. szept. 18. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
tűzoltó lehet szemüveges, én úgy tudom. én a katonaságra akartam menni,de szemüvegesen oda nem lehet (vagyis nálunk nem) :(
2013. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
illetve azt nem tudja még valaki, hogy milyen orvosi vizsgálatok vannak amin meg kell felelni?
2013. szept. 18. 21:12
 5/7 anonim válasza:

A szemüvegesség ugyan kizáró ok hivatásos állományban, de önkénteseknél nem. Örülnek, hogy segíteni akarsz.

A vonulás (otthonról/tűzoltóságról) úgytudom ÖTE függő. A kisebb egyesületek otthonról mennek, a nagyobbak (pl. Pomáz [link] laktanyából.

Az orvosi vizsgálatokat nem tudom pontosan, de ezek biztosan szerepelnek benne:

látás, allergia, szív- és érrendszeri betegségek vizsgálata

2013. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne tessék összekeverni az önkéntes tűzoltót (ÖTE), a hivatásos tűzoltóval (katasztrófavédelem).

A katasztrófavédelem egy rendvédlmi szerv, sokkal komolyabb elvárásokkal, kritériumokkal. (Azonos a rendőrségivel).

Az önkéntes tűzoltóságot a polgárőrséghez lehetne hasonlítani.

Az önkormányzati tűzoltóságot meg pl. a közteresekhez.

2014. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Heló. Önkéntes lehet szemüveges is, hivatásos nem.

A riasztás mindenhol másképp működik, nálunk úgy, hogy a parancsnoknál van egy telefon amire megy a riasztás a megyei központból. A parancsnokunk ezután egy kör SMS-t küld a riasztás fajtájával(műszaki mentés, tűz, szivattyúzás stb.) minden vonulós önkéntesnek. ez pár gombnyomás egyszerre küldi el 20 embernek az SMS-t Mi otthon vagy akármerre tartózkodunk és riasztáskor onnan megyünk a laktanyába és vonulunk.

2014. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!