Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire bunkó dolog egy...

Mennyire bunkó dolog egy vaktól viszontlátásrával elköszönni?

Figyelt kérdés

Annyi a sztori, hogy ma hazafelé jövet átkísértem egy vak nőt az úton és segítettem neki megtalálni azt a címet ahová menni akart. Búcsúzásnál megszokásból viszontlátásrával köszöntem el tőle (amit ő egyébként viszonzott), majd mindketten mentünk tovább a dolgunkra. Hazaérve már épp készültem gondolatban megveregetni a vállamat, hogy milyen rendes srác vagyok, amikor bevillant, hogy ez a viszontlátásra mennyire hülyén jött ki ebben a helyzetben.

Se a családomban se az ismerőseim között nincsenek látássérültek, úgyhogy nem igazán vagyok tisztában az etikettel. Szerintetek mennyire számít bántónak ha így köszönsz el egy vaktól? Vagy csak én pörgöm túl, és ők annyira nem veszik magukra az ilyesmit?



2013. szept. 19. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja zokon venni. Persze egy "minden jót" jobb lett volna.
2013. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
áh nem hinném hogy baj lenne. ez egy olyan megszokott köszönési forma. ha azt mondom egy idős néninek hogy csókolom azt sem értem szó szerint.. szóval érted.
2013. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kissé lehiggadva most már én sem érzem ezt olyan durva sértésnek, de azért még van bennem némi rossz érzés... :/ Elkezdtem agyalni, hogy ha nem tegeződik össze az ember illetővel, a viszláton kívül mivel lehet még elköszönni, és nekem is a "minden jót" ugrott be (esetleg még a "további szép napot", bár ezzel kapcsolatban is vannak fenntartásaim).

Egyébként ja, ennyi erővel a csókolom is félreérthető. :)

2013. szept. 19. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megveregetheted a vállad. Nem sértő. Az sértőbb, vagy inkább rosszul esőbb dolog, ha nem ilyen természetesen viszonyulnak hozzánk. Rendben csináltál mindent.
2013. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Akkor megnyugodtam, hogy valószínűleg ő sem bántásként élte meg a dolgot. Az ember nincs felkészülve az ilyen helyzetekre, úgyhogy jó volt olvasni egy érintett véleményét is.
2013. szept. 20. 11:06
 6/7 anonim válasza:
100%
Biztos lehetsz benne, hogy nem találta sértőnek. Attól, hogy nem lát, még ugyanazokat a szavakat, mondatokat használja. Simán mondják, hogy hadd nézzem meg, stb. A minden jót gázabb lett volna szerintem. Nyugodtan veregesd a válladat! :)
2013. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyszer tőlem valaki úgy köszönt el az utcán, hogy "viszonthallásra". :) Nagyon mosolyogtam, mert ezt én is, ugyanúgy mint a látók, csak telefonban mondom. :) Mindent jól csináltál, így tovább! :)
2013. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!