Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani a...

Hogyan tudnám megoldani a matek feladatot? Nem értem egyszerűen.

Figyelt kérdés

Hány olyan részhalmaz van A={a,b,c,d,e} halmaznak amely c eleme.Írjuk is fel ezeket

Nos így szól a feladat de én nem értem hisz csak 1halmaz van az A akkor most mi van:??????


2013. szept. 19. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Részhalmaz: olyan halmaz, amit az eredeti halmaz tartalmaz, például az {a;b;c;d} halmaznak a {b;c} halmaz a részhalmaza.


Tudjuk, hogy tetszőlegesen n elemű halmaznak 2^n (kettő az n. hatványon)részhalmaza van. Vegyük sorra a lehetséges dolgokat.


Számoljunk úgy, hogy megszámoljuk azokat, amik nem tartalmazzák c-t.


0 elemű halmazok közül az üres halmaz nem tartalmazza a c-t, ebből így 1 van (0 alatt a 0)


1 elemű halmazok: a-t, b-t, d-t, vagy e-t tartalmazza, ez 4 lehetőség (4 alatt az 1)


2 elemű halmazok: a-ból, b-ből, d-ből, e-ből pontosan 2-t tartalmaz, ebből 4*3/2=6 van (4 alatt a 2)


3 elemű halmazok: 4*3*2/(3*2)=4 (4 alatt a 3)


4 elemű halmazok: 4*3*2*1/(4*3*2*1)=1 (4 alatt a 4)


5 elemű halmazok: nincs ilyen (4 alatt az 5 lenne, ami nem értelmezhető)


Tehát 2^5-1-4-6-4-1=16 olyan van, ami tartalmazza c-t.

2013. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!