Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy élik túl a növények a...

Hogy élik túl a növények a fagyot?

Figyelt kérdés
Mínusz fokokban, fagyban a sejtek elhalnak, én úgy tudom.. a nedvesség, mikor megdermed, szétroncsolja őket. Akkor hogy lehet, hogy a szétfagyott növény nem pusztul el, és tavasszal újra rügyezik, újra növekedik?
2013. szept. 19. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

hát a fás szárúaknak eleve vastagabb a védelmük..

meg téli álmot alszanak.. azért nincs levelük, hogy ne párologtassanak.. a bennük lévő folyadék csak arra elég, hogy ne pusztuljon el, de ennyi, le van minimalizálva a nedvességtartalma

meg a tiszta víz fagy 0 fokon... minél több adalék van a vízben, annál lejjebb van a fagyáspontja, márpedig a növényekben lévő folyadékok tele vannak ásványi anyagokkal meg miegymással


lágyszárú növény van télen egyáltalán?:D

2013. szept. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. De hiába van vastag kérge, az is átfagy pár óra alatt. Tehát az egész fa -15 fokos kívül-belül, ha hosszan tartó -15 körüli idő van. És mégis túléli. Elhiszem, hogy nem fagy meg a nedvesség belül, de az emberben is vannak ásványi anyagok, mégis megfagyna. Talán a fa sejtjei egészen mások, mint az emberé.
2013. szept. 20. 09:07
 3/3 A kérdező kommentje:
És pl miért van, hogy a fű túléli, de a gyom nem?
2014. okt. 19. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!