Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megírni az egri...

Melilem kérdése:

Hogy tudnám megírni az egri csillagok olvasónapló kérdéseit?

Figyelt kérdés

1.:Kik azok a valóságof történelmi szemályek akinek a nevével találkozol a regényben?Segítségképpen sorolunk néhányat:1.Ferdinánd király,Török Bálint...

2: A 16. században nemesek és jobbágyok is éltek.Bornemissza Gergely egyszerű jobbágyfiú volt,tehetsége révén mégis kiemelkedett az alacsony sorból.Híres vitéz lett. Milyen lehetősége volt a jobbágynak a felemelkedése az geri hősök korában?

3: Ez a kor a rómaiak egyház megreformálásának kroa. Mely egyházak szakadtak ki ekkoriban akatolikusból? Vajon miért?

4:A 16 században kibékíthetetlen ellentét jellemezte az európai kereszténységet és az ázsiai iszlámot. Mi lehetett ennek az oka?

5:Jó lenne tudni mi lett a sorsa Dobó Istvánnak,Bornemissza Gergelynek?Meglepő eredményre juthatsz.

8:Te hová és milyen tréfás jelenetet tudnál szőni a regény folyamába?

10:Te melyik szereplőnek a szavait jegyezted meg legjobban?


Kérlek segítsetek hétfőre kell, de nem tudtam, azt hittem októberre kell. Segítsetek,fontos lenne.


2013. szept. 21. 15:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Segítsetek kérlek! Enéztm a dátumot. Kérlek!
2013. szept. 21. 15:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj szétnézni neten vagy kérdezd meg a barátaidat. Jó nehéz kérdéseket kaptatok! Bocsi nem nagyon tudok segíteni.

Az 10-eshez írd azt hogy (pl.) Gergelyézlt azért mert nekem az ő karaktere tetszett a legjobban ( vagy valami ilyesmit)

12/l

2013. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Gergelyét
2013. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!