Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elváltam 3 éve, de a volt...

Elváltam 3 éve, de a volt feleségemnek küldik a földem után a haszonbérleti díjat, ezért feljelenthetem a rendőrségen mint lopás?

Figyelt kérdés
mert most vettem csak észre s amikor kérdeztem le tagadta .de aki bérli.igazolni tudja hogy neki küldte . Mit csinálhatok ?

2013. szept. 24. 23:29
 1/2 tomala ***** válasza:
Ügyvéd -> polgári per.
2013. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tomala ***** válasza:

Lett egy kis időm, úgyhogy kifejtem:


Feljelentgetni tök felesleges, hacsak nem akarod direkt szívatni, de neked abból semmi hasznod nem származik, sőt, ha rosszul csinálod, visszafelé is elsülhet.


Ez sokkal inkább polgári jogi jogvita, ami ráadásul nem közted és az volt feleséged között áll fenn, hanem közted és a haszonbérlő között.

A haszonbérlőnek ugyanis kötelessége, hogy az arra jogosultnak (tehát az általad írtak alapján neked) a haszonbérleti díjat megfizesse. Ezt ő nem tette meg. Teljesen irreleváns, hogy ő valaki másnak fizetett.


Ellene kell tehát keresetet benyújtanod a haszonbér megfizetése iránt. Az pedig, hogy ő a volt nejednek feleslegese kifizetett haszonbért hogyan szerzi vissza, az ő problémája.


Más a gyerek fekvése, ha a haszonbérlő a te nevedre küldi a bért, de arra a címre, ahol régen laktál, vagy arra a számlára, ami régen közös volt, de mostmár csak az ex használja, te meg nem szóltál a bérlőnek, hogy ne oda küldje.

Így a bérlő jogszerűen járt el, az asszony viszont nem, tehát ilyenkor őt kell perelni.

2013. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!