Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gáz riasztó pisztolyra szeretn...

Gáz riasztó pisztolyra szeretnék viselési engedélyt az előélet-ellenőrzésről kérdeznék, valaki tud segíteni nekem? Többi kifejtve lent.

Figyelt kérdés
22 vagyok, szeretnék viselési engedélyt mert nem érzem biztonságba magam az utcán. Arról lenne szó, hogy volt egy bolti lopásom de ha jól emlékszem nem töltöttem be akkor a 18. életévem. 2008ban lehetett a dolog pénzbírságot is fizettem akkor. Olyat is olvastam, hogy befizetéskor törlődnek az ilyen ügyek. Az előélet-ellenőrzésnél fel fog jönni ez a dolog? Kaphatok viselési engedélyt mert elkövettem egy hülyeséget gyerek koromban?

2013. szept. 21. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A legegyszerübb ha személyesen bemész az illetékes rfk-ra, és megkérdezed. Vagy utánakeresel a jogszabálynak. Mert nem tudom, hogy mennyit loptál el, szabálysértést esetleg bűncselekményt követtél-e el. Ill. a lopással egyidejűleg más is volt -e, pl. megverted az eladót, esetleg használtál -e fegyvert. Szóval nem egyszerű ezt így megállapítani, nem ismerjük a körülményeket.


Annak ellenére, hogy 18 elmúltál -e, vagy sem nem ildomos lopni. Nem tudom milyen családi körülményeid vannak, vagy voltak, de ha az alapvető élelmiszereken felül (kenyér, tej,...) mást is loptál akkor süllyedj el szégyenedben.

Tudod elítélem az ilyesfajta dolgokat, de azt is megértem, ha valaki éhes. Habár én 16 évesen el tudtam menni dolgozni, igaz havi 80-at kerestem csupán de abból egész évben tudtam gazdálkodni. Hallgasd meg FankaDelitől a "Az aktámban" c. számát, érdemes.


"Az aktámban benne van, csak az elmélet érdekel, a lopás az lopás, mindegy mennyit vittél el,

Egy szatyor, vagy egy szatyor pénz, teljesen mindegy, te csináltad nem én, úgyhogy a levét te idd meg."

2013. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!