Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cosplayesek! Milyen tapasztala...

Cosplayesek! Milyen tapasztalataitok vannak? Mikor csináltátok először? Kiket cosplayeztetek már?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék cosplayezni valakit, bár conra nem tudok eljutni, de azért kipróbálnám:D

Nem szeretnék valami fullos karaktert, mert még soha nem cosplayeztem, de mindenképp én akarom elkészíteni a ruhát, és az esetleges kiegészítőket, amennyiben lehet.

Bár a varrásban nincs nagy tapasztalatom, de lenne segítségem, egy volt varrónőtől:))

De szeretném én megcsinálni azt amit lehet.:)

Nem szeretném, ha túl drága lenne, mert hát nagyon nem tudom megmutatni senkinek :(

Ismertek valami ehhez hasonlót?:) nem baj ha kicsit macerásabb, szívesen várok ötleteket:)

ELőre is köszi a válaszokat:)



2013. okt. 1. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 3 éve cosplayelek, az első ruhám egy Akatsuki köpeny volt a Narutoból, de van aki az iskolai egyenruhára esküszik. (Tehát kezdésnek ne kezdj hozzá egy olyan karihoz, mint Kau a Togainu no Chiből, az még tapasztalattal is szép feladat:)) Ha olcsón akarod megúszni, akkor szerintem olyan karaktert keress,akinek hasonló a haja, mint a tiéd,mert tapasztalatom szerint egy CP árának úgy egyharmada el tud menni parókára. Olcsóbb méteráruboltok vannak elég sok helyen, úgy 1000 ft/méter már szerintem egy nem rossz ár, mondjuk én híresen kistermetű vagyok, úgyhogy kevesebb anyagból is ki szoktam jönni:)

De egyébként ha van DeviantArtod, akkor nyugodtan fotózkodj, és rakd ki oda a képeket, mert ott még segíteni is tudnak profik:)

2013. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Lassan egy éve kezdtem cosplayelni, így annyira még nem is vagyok tapasztalt, de nagyon érdekel, szóval rengeteg technikáról olvastam már, és nagyon sok ruhát láttam is már *lö rendszeres conozó*. :3

Az első cp-m Sebastian Michaelis volt a Kuroshitsujiból, és nála tapasztaltam, hogy egy jó szabásmintával rengeteget lehet spórolni az anyagon. Mellesleg ha nem valami nagyon különleges anyagra van szükség, az olcsóbb is tökéletesen megteszi, amennyibe illik az adott ruhadarabhoz. Egyetértek az előttem szólóval, a paróka nagyon sokat nyom anyagi szempontból a latba, úgyhogy tanácsos a tiédhez hasonló hajú karit választani. (Vagy ha más nem, legalább a frizurád legyen olyan, a színét pedig egy kis Photoshop tudással könnyedén meg tudod változtatni, főleg, ha nem is viselnéd pl. conokra. ^^)

Egyébként azt is javaslom, hogy kevésbé kiegészítőkben bővelkedő karaktert válassz, mert a jelenlegi cosplayem, amin dolgozok Kagamine Rin, és elég sok pénzem ment el mindenféle festékekre, dekorgumira és hasonlókra, hogy minden kiegészítőjét el tudjam készíteni. ><" Jó tanács: az akrilfesték mindenre jó! XD Én pl. abba a hibába estem, hogy feleslegesen vettem több, mint ezer forintért textilfestéket, aztán kiderült, hogy felesleges volt, mert az akril is ugyanúgy befog a gumitól kezdve a textilen át mindent.

Ééés igen, a deviantArt nagyon hasznos dolog, nekem is van~ :3

Így, viszonylag tapasztalatlanként nagyjából ennyivel tudok segíteni, rmeélem mondtam valami hasznosat is~ ^-^

2013. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy 2 éve kezdtem beöltözni otthon talált random ruhadarabokba, de akkor még fogalmam sem volt arról, hogy mindennek az igényesebb változatát cosplaynek hívják. :D Jelmezeket varrni csak múlt nyáron kezdtem, az első kiszemeltem Sai volt a Naruto Shippuudenből (bár ő azóta sem készült el, mert elbizonytalanodtam, hogy jó lennék-e neki). Utána következett Matt a Death Note-ból, akihez igazából szinte csak a mellényt kellett megvarrnom, plusz még a szemüvegét csináltam meg, a többi cuccát csak átalakítottam egy kicsit. (Őt most fogom cp-zni az őszi MondoConon. *-*) Az első rendes jelmezem, amit conon is viseltem, Kagamine Rin volt, és rá büszke is vagyok, mert tulajdonképpen két nap alatt sikerült összeraknom. Anyagok terén sajnos nem tudok tanácsot adni, mert én abból dolgozom, amit itthon vagy a nagymamámnál találok. ^^ Szuper, ha kapsz segítséget, mert engem pl. az is akadályoz, hogy nem igazodom ki a szabásmintákon, így csak véletlenszerűen varrogatom össze az agyagokat. :') Szóval neked valószínűleg ilyen gondjaid nem lesznek. Ha pedig egyébként kedved van hozzá, sok minden nem állhat az utadba. :)

Sok szerencsét a cp-dhez, bármi legyen is az, és bocsánat a nem túl összeszedett válaszért. :$

2013. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:))

hát a hajjal valóban gondban vagyok, mert a frufru nagyon népszerű, és nekem a hajam is melírozva van:/

2013. okt. 3. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!