Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a gépkarabély,...

Mi a különbség a gépkarabély, géppisztoly és a gépfegyver között?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A gépkarabély úgynevezett „köztes lőszert” tüzelő, sorozatlövések leadására is alkalmas gyalogsági egyéni tűzfegyver.


A géppisztoly pisztolylőszert tüzelő, nagy tűzgyorsaságú, kis tömegű, egyes és sorozatlövések leadására alkalmas önműködő kézi lőfegyver.


Forrás: wiki


A gépfegyver az meg szerintem egy gyűjtő fogalom.

2009. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tehát a karabély például az AK, vagy AMD, ami detto ugyan az, géppisztoly például az uzi vagy a Thompson. És szerintem mindegyikre rámondható hogy gépfegyver, szóval ennek nincs külön meghatározása, én így gondolom. De lehet rosszul.
2009. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:D
2009. nov. 8. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

valóban ... az Ak-47 , és az AMD-65 is gépkarabély mert köztes lőszert tüzel. (magyarul nem is pisztoly lőszert(nagyobbat),nem is puska lőszert(kisebbet)tüzel.


Míg az uzi pl géppisztoly,mert pisztoly lőszert tüzel (ha jól tudom 9mm est).

2010. márc. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igen ez mind igaz

és olyan hogy gépfegyver, hivatalosan nem létezik

az géppuska, mivel puskalőszert tüzel

asszem!

2010. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pistol (pisztoly): kis erejű, kis méretű lőfegyver, zsebben, vagy egy kézben elfér


SMG (Submachinegun, vagy machine-pistol)(géppisztoly): kis erejű, a mérete egy pisztolynál egy kicsit nagyobb, viszont sorozatban is lő, egyszóval egy nagyobb pisztoly, ami sorozatban is képes lőni (akár 1300 lövés percenként, azaz kb. 21 lövés másodpercenként)


Shotgun (vadászpuska): sörétes (kb. 9 darab fél centi átmérőjű kis vasgolyókat lő ki egyszerre), általában 12 Gauge kaliberű, nagy méretű fegyver, melyből létezik félautómata, és sima is.


Carbine (gépkarabély): kb. 2 és félszer nagyobb erejű, nagyobb méretű, kisebb tüzelőgyorsaságú géppisztoly


Rifle (puska): Ugyanaz mint a vadászpuska, csak nem sörétes, hanem sima kaliberű (egy golyót lő ki)


Machine-gun (géppuska vagy golyószóró): a gépkarabélyhoz képest nagyobb méretű és tömegű, és akár egy ujratöltéssel képes 2000 golyót kilőni (nem tárban, hanem láncban vannak a golyók)

2010. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:

ezt elrontottad!

Gépesített pisztoly(machinepistol, vagy mi) sorozatlövő, pisztoly lőszer, pisztoly méret

Géppisztoly(SubMacineGun) Az igazi géppisztolyok, pl mp5

Gépkarabély(MachineCarbine) Köztes lőszert tüzelő, puska méretű, sorozatlövő, pl Automata Kalashnikov(AK) vagy M16

LMG(LigtMachineGun, géppuska) Puskalőszert tüzelő, automata, kézi hordozásra

van még nehézgéppuska is repülőkre,(ha minden igaz, HeavyMachineGun)

Magyarországon ezek közül hivatalasosan egyet sem szerezhetsz

MO-n továbbá a MachinePistol és az SMG ugyan annak minősül(géppisztoly) és tudtommal a könnyű és nehéz géppuska is ugyan az

Ha tévedtem, a felelőséget nem vállalom!

2010. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kinez válasza:
A Magyar Nyelv Értelmező Kéziszótára szerint a gépfegyver géppuskát jelent.
2018. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!