Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vagy mitől olyan utcalán...

Miért vagy mitől olyan utcalányos név a 'Vanda'?

Figyelt kérdés
Egy csomószor hallottam már, hogy jaj ez egy árulkodó név, és olyan r***ncos, meg k***ás. De ez honnan jön? Valaki most már árulja el, mert nagyon idegesít...

2013. okt. 3. 14:19
 1/10 Vree ***** válasza:
71%

Nem tudom, nekem normális névnek tűnik. Én egy k***a nevét inkább tippelném valami szokványosnak, Kati/Bea/stb.


Talán a "vandál"-ra asszociálnak?


Vagy erre:

- Szia, Vanda vagyok.

- Látom, meg öveg is.

2013. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert az utcán a lányok bandában járnak-innen a banda/Vanda...

Na jó,komolyra fordítva,sztem nem utcalányos egyáltalán.

2013. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz társaságba keveredtél. Én még életemben nem halottam a Vandára ezt.
2013. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezzel egy kicsit megnyugtattatok. :)

De csak egy kicsit, mert mindig összetalálkozok valakivel, akinek van valami hozzáfűznivalója - akár ezzel a ri***cozással, akár 'A hal neve Wanda" című film kapcsán.

De azért köszi. :)

Aki meg mégis úgy gondolja, hogy k***ás, az szóljon, hogy miért. >.<

2013. okt. 4. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Vanda a filmben nem volt q_a, de amúgy Jamie Lee Curtis játszotta és q_a jól nézett ki.
2013. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem [link] jut eszembe. Akkor most a Wanda/Vanda az grafikusos? Vagy lengyeles? ;-)


Tény, hogy vannak nevek, amelyekhez valamilyen érzelem, előítélet társul. Ez lehet sokak által formált, átörökített, s egyéni is.

Nem vagyok járatos az alvilágban, de a zsuzsa az pénz is. A pillangók előszeretettel használnak „művészneveket”. A Vanda nincs köztük.

Nálam a Kata az kemény, határozott, tudálékos.

2013. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is Vanda vagyok. Még nem volt ilyen problémám vele. A kisgyerekek általában átkeresztelnek Panda, Manna.. amíg nem megy nekik a V. Illetve a "hal neve" c. film is elhangzott már, de ennyi.

Talán azért asszociálnak a Vanda név hallatán arra, amit irtál, mert a régebbi filmekben ez a név általában vagány, vad, és igen néha prosti vagy k...vás "gonosz" szereplőknek volt. Nincs benne semmi "lágyság" i, é, (Andi, Szilvi, Gabriella). Nekem ezért lett második nevem is: Viki

2013. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát nekem fogalmam sincs, honnan veszik ezt egy csomóan...

Mert általában mielőtt megismernek ez a két reakció van:

a.) biztos egy hülye plázap*csa,

b.) biztos egy bombázó, vagány jó nő, akit már gondolatban meg is... (ez a ritkábbik eset).


Jaj, "A hal neve Vanda" már annyira unalmas egy idő után... -.-" És van egy tanárom, aki minden egyes alkalommal eljátssza ezt a "poént". Meg egyszer találkoztam egy palival Pesten, aki mikor megtudta, hogy így hívnak, teljesen rám kattant, hogy "...a Vanda az olyan titokzatos név, olyan erotikus..." Jesszus, mondom hová keveredtem. Esküszöm megkérdezek valami nyelvészt vagy nem tudom most már. xd

De abban, amit te írtál, kedves Vanda ( :D ), abban is lehet valami, hogy nincs benne magas magánhangzó. Nekem mondjuk az egész nevemben nincs, csak mély magánhangzók. (Csak o meg a.)

2013. dec. 20. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincs:)
2013. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy kis update:

Valamelyik nap ment valami idióta sorozat a tévében (ilyen reality szerű, amiről kb mindenki tudja, hogy kitalált az egész és a színészek még amatőröknek se mondhatok néha xd), és volt benne egy kinyalt képű r*banc, szőkített hajjal, nagy mellekkel, p**sás cuccokban, kiló sminkkel a fején. Na, hogy hívják? Vanda.

Pár éve volt egy Két pasi meg egy kicsi rész, amiben egyszer Charlie Sheen kinyitotta az ajtót, megjelent ott egy exbarátnője/csaja/nemtomkije, szőke, plasztikázott mellű, magassarkús-feszülőruhás, szintén kilófestékes csaj vigyorogva, mire Charlie: Szia Vanda!


Sztereotípiák hálójában élünk... :D xd

2013. dec. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!