Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Japán írásban mitől függ,...

Japán írásban mitől függ, hogy a szavakban, mondatokban milyen írásmódot használunk, és mitől függ, hogy lefele vagy rendesen jobbra írjuk a betűket?

Figyelt kérdés
Az írásmód alatt a hiragana, katakana és a kanji írásmódra célzok. Egy ideje már észrevettem, hogy a japán írásban (szavakban, mondatokban) nem csak egy, hanem több írásmódot is használnak, szinte keverik ezeket és, hogy lefele és jobbra is szoktak írni, erre lennék kíváncsi, hogy ezek a dolgok mitől függenek.
2013. okt. 4. 22:59
 1/2 mumin001 válasza:

Kiscsaj koromban próbáltam ezt a nyelvet tanulni a shogun film hatására.

Úgy emlékszem -a Kőrösi Csoma Társaság nyelvkönyve -azt ecsetelték,hogy amennyiben csak a japán jeleket használják(tehát a saját nyelvük adta szókincs elegendő),akkor írnak vízszintesen,ill. befolyásoló az a tényező is,hogy milyen stílusban írnak(pl. újságcikk). Szerintem meg van még ez a Társaság,biztosan nem ördöngősség,kérdezd meg őket!

2013. okt. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A katakanákat többnyire (angol, vagy egyéb nyugati eredetű) jövevényszavak írására, illetve nyomatékosításra használják.

A kanjikat ugyebár a kínaiaktól vették át, a szavak (szótövek) nagy részét kanjival írják.

Hiraganákkal fejeznek ki ragozásokat, partikulákat, és minden egyéb nyelvtani izét.

Így aztán teljesen általános, hogy egy mondatban előfordul mindhárom írásmód. (Kezdő nyelvkönyvekben, illetve gyerekeknek készült könyvekben általában csak hiraganákat - és katakanákat - használnak, mert az olvasóközönség még nem ismeri a kanjikat.)


A függőleges írásmód régiesebb, de ma is használják pl könyvekben. A vízszintes írásmód elterjedtebb, ezzel sok helyen lehet találkozni: internetes cikkek, nyelvkönyvek, újságok, prospektusok, számlák, stb.

2013. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!