Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen iskolát kell végeznie...

Milyen iskolát kell végeznie annak, aki paleontológus akar lenni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy csak paleontológia. Először is keresned kell olya egyetemet, ahol van földtudományi képzés. Pl: az ELTE-TTK-n itt a legjobb az országban, nba meg a legnehezebb is. 1 év után lehet szakosodni meteorológus, geográfus, geofizikus, csillagász, térképész, valamint geológus szakirányokra. Itt a geológiát kell választanod, és majd később lehet ezen belül is szakosodni paloeontológiára is többek között, de lehet, hogy mesterképzés is kell. Nem tudom, még nem járok itt :D

Egyébként geológiára lehet jönni földrajz és környezettan szaokoról is. Ez van az ELTE-n, én ezt ismerem, mert ide járok. Viszont úgy tudom van földtudományi szak Debrecenben, Szegeden és talán Miskolcon is.

2010. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!