Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha egy képemmel...

Mit tehetek ha egy képemmel visszaélnek?

Figyelt kérdés
Üdv. Ha egy képemmel visszaélés történik látszik h myvipröl való,és más oldalon van. Akkor forduljake most ügyvédhez h töröltessék az oldalt? Vagy mi a teendö? köszönöm
2009. nov. 9. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen oldal.. ha ilyen napiszar jellegű, akkor lehet azt mondani, hogy te kiraktad, ezáltal nem jelentheted fel őket, hogy felhasználták.. viszont, ha valaki a te képeiddel próbálja alátámasztani a személyazonosságát, akkor szerintem lehet róla szó.
2009. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jha..csibefasz..de hogy mindenkp leakarom szedetni, apám legjobb barátja ügyvéd..van rá esély h az oldalt töröljék vagy leszedjék? az oldalnak hiába irnék csak magamat járatnámle
2009. nov. 9. 21:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Kérd meg az oldal szerkesztőit normális hangnemben, hátha... mást nem tehetsz, a rendőrség ezzel nem foglalkozik. Amint feltetted a képeidet a myvipre onnantól bárki szabadon használhatja. Ennyi.
2009. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

sunáznád?


felejtsd el, nem tehetsz semmit, nem magyar a domain, nem vonatkoznak rá a magyar törvények


szal pókolnád? ^^ szopás!

2009. nov. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hiába kéred meg őket, úgyse szedik le(sőt, ki szokták tenni a kép mellé az ilyen leveleket és tovább röhögnek rajta). te nyilvános helyre tetted ki, onnantól simán felhasználható. ráadásul nem is magyar szerverekről mennek az oldalak. egy ügyvéd se vállalná el.
2009. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a csibefasz magyar szolgáltatónál bérel szervert, így könnyebb lesz a dolgod.


A részleteket a saját magam blogjára írtam. Ott az első három válasz az enyém, sőt a harmadik válasz mintalevelet is tartalmaz.


[link]


Nem ismerem a myvip adatkezelési szabályzatát, de valószínűleg csak egy egyszerű mentesítési kikötést tartalmaz. Vagyis NEM MONDTÁL LE MINDEN JOGODRÓL. A mentesítési kikötés csak annyit tartalmaz, hogy magát a myvip-et nem perelheted. De azt már valószínűleg nem köti ki, hogy a csibefaszt miért ne perelhetnéd. A neten elérhető képek többsége nem szabad felhasználású (hacsak nincs külön oda írva), jogtalan felhasználásuk szerzői jogot sért. A szerzői jog automatikusan megillet Téged, nem kell ehhez levédetned semmit.


A jogi háttérre sokan próbáltak már itt rákérdezni. Szerencsére időnként jogászok is válaszoltak már. Megpróbálok egyetlen válaszban annyi linket megadni, hogy minden fontos részletet megtudhass:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


(a legutolsó válaszra gondolok, sajnos a többi eleve személyes indulatból íródott, és jogilag is téves)

2009. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tisztelt HostOffice Informatikai Szolgaltató es Kereskedelmi Kft!


A hálózathasználati irányelvek 3.9. pontja szerint ,,tilos a hálózatot a szerzői jogvédelem alá eső anyagok átvitelére használni, ha az átvitel során mások szerzői joga sérül''.


A 3.3. pont megemlíti, hogy itt a nemzetközi egyezményeket is figyelembe kell venni.


Panaszom az, hogy az Önök egyik ügyfele, a csibefasz.com az egyik képemet lemásolta és engedélyem nélkül újraközölte.


Magyarország tagja a Berni Konvenciónak, tehát a szellemi termékeket keletkezésüknél fogva védi a szerzői jog, külön bejegyeztetési és levédetési procedúra nélkül is:


,,Under the Convention, copyrights for creative works are automatically in force upon their creation without being asserted or declared. An author need not "register" or "apply for" a copyright in countries adhering to the Convention. As soon as a work is "fixed", that is, written or recorded on some physical medium, its author is automatically entitled to all copyrights in the work and to any derivative works, unless and until the author explicitly disclaims them or until the copyright expires.''


Az az internetes oldal, ahol közzétettem a szóban forgó képemet, nem kötötte ki felhasználói szabályzatában, hogy az ott megosztott képek szerzői automatikusan lemondanának műveik szerzői jogáról.


A szabályzat csak ún. ,,mentesítési nyilatkozatot'' íratott alá velem: mentesítem a szolgáltatómat a felelősség alól, ha valaki visszaélne az ott megosztott képeimmel. De a nyilatkozat nem tartalmazott megkötést arra nézve, hogy én ne érvényesíthetném szerzői jogaimat a képemmel visszaélő harmadik személlyel szemben.


Én a képemet nem helyeztem expressis verbis szabad licenc alá (public domain, GNU GFDL, Creative Commons). A Berni Konvenció értelmében alapértelmezés az, hogy a képet védi a szerzői jog.


Sajnos, az Önök szolgáltatását bérlő csibefasz.com ügyfél egyetlen tevékenysége tevékenysége: ipari méretekben űzött képlopás. Ez nem puszta hiba, gondatlan használat, másodlagos következmény, hanem vállalkozásuk fő, sőt egyetlen profilja.


A másik aggályos pont, hogy a sértettek nagy része fiatalkorú, és jelentős része kiskorú.


A harmadik aggályos pont, hogy az Önök ügyfelének tevékenységét a nemzetközi szakirodalom ,,cyberbullying'' néven említi. Mivel a jelenség új, ezért jogi megítélése még kialakulóban van. Azonban fiatalkorúak esetében, mivel a kamaszok én- és testképe még kialakulatlan, ezért a cyberbullying várhatóan okozhat komolyabb önértékelési zavarokat is. Lehetséges következményei, veszélyei még feltáratlanok.


Ráadásul a csibefasz.com ipari méretekben űzi tevékenységét, nem pedig eseti módon.


Tisztelettel kérem, a panaszolt csibefasz.com ügyfelük folytatólagosan elkövetett jogsértő tevékenységét megszüntetni szíveskedjenek, a vele kötött szerződés alapján.


Külön is kérném képem szerzői jogot sértő (folytatólagosan elkövetett) újraközlésének megszüntetését: a kép eltávolítását.


Figyelmüket, fáradságukat köszönöm.



Őszinte tisztelettel


....

2009. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a linkek nem jöttek át, de a saját magam blogjára olyan változatot tettem fel, ahol a linkek is működnek. Ezek fontosak, tehát érdemes átemelni őket a levélbe.


A csibefasz szolgáltatója a


abuse@hostoffice.hu


címen érhető el ilyen ügyben, ide küldhető a levél.


Sajnos óvatosság ajánlott: nehogy sunyi módon átküldjék napiszarra a képet (miközben a csibefaszról törlik). Sajnos ez egy valós veszély.


Ha más utat szeretnél választani, akkor nézd jól át a jogi hátteret a korábban megadott linkeken, és kérdezz is rá szakembernél (ne elfogult embertől, hanem igazi profitól).


Én a TASZ-tól várok a legtöbbet, elvileg érdekük lehet rászállni a napiszar jellegű oldalakra. Én nem beszéltem velük, tehát ezt ne vedd biztosnak. Hosszú távon szerintem bejönne a dolog, a napiszar jellegű ügyek ezer sebből véreznek. Azonban ,,jól'' kihasználják a jogi hézagokat és gyengeségeket, ezért nincs még siker. Éppen ezért kéne sok szálat kézben tartani, rendszerben látni a dolgot, hogy jól ki lehessen használni a napiszar-csibefasz stb. sebezhető pontjait.

2009. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Linux alatt beírom parancssorba, terminálablakba:


host csibefasz.com


A gép kiírja:


csibefasz.com has address 94.125.249.162


A kapott címet kijelölöm, kimásolom, és újra beírom parancssorba:


whois 94.125.249.162


máris látható, ki a szolgáltató... szerencsére a csibefasznál ez magyar cég, megfogható.

2009. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szóval itt összegeztem az eddig adódott válaszokra mutató linkeket.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


A "2009 november 11, 12:37" keltezésű válaszról van szó.

2009. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!