Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 9-12 mm-es pisztolyt milyen...

9-12 mm-es pisztolyt milyen áron kapható álltalában?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltam, ami éles töltény, tehát alkalmas élet kioltására, mennyiért kapható általában ?

2013. okt. 12. 01:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legálisan csak úgy magánemberként nem vehetsz.
2013. okt. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom... De mindenre van megoldás, azért kérdezem, hogy bármilyen módon szerezni akarnék, mennyiért lehetne szerezni ?
2013. okt. 12. 07:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Itt vannak fegyverboltok árai:


[link]


Ezen a két linken már vegyesen vannak, az elején gázpisztolyok vannak, de a lista végén jönnek az élesek is (pl. Ruger LCP, Ruger LCR)

[link]

[link]


De ha feketén vennél, akkor úgy képzeld el, hogy a dupláját is fizethetnéd értük a fekete piacon.

2013. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem... :S
2013. okt. 21. 18:29
 5/14 anonim ***** válasza:
és ezek még csak nem is a jobbak, ezek ilyen himi humik...Colt,H&K meg ezek a legjobbak.
2014. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Smith & Wesson, Ruger, Beretta, Taurus, CZ, Glock, Walther, Sig-Sauer, ezek mind ott vannak az általam linkelt bolt kínálatában és ezek is bőven a közép, felső közép kategóriát képviselik. A S&W, CZ, Glock, Sig-Sauer pedig ezek közül abszolút a felső kategória.


Ráadásul a HK pisztolyai is ott vannak az oldal kínálatában, amit te mondtál.

2014. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem Desert Eagle van, nem magyarországon lett vásárolva, de legálisan tartható az engedélyekkel, bár kőkeményen megkellet indokolni mire is kell egy ilyen tipus.
2014. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7:


Sportlövőként van? Azért kérdezem, mert akkor is kérnek indoklást, ha sportlövőként kérsz otthoni tartású fegyvert?


Vagy önvédelemre van rá tartási/viselésid? Ez esetben meg miért egy Desszert Sast választottál?

2014. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Önvédelmi célra van. A választás pedig azért esett erre a típusra mert évekig használtam a Desert Eagle-t a közel-keleten, a világ egyik legjobb maroklőfegyvere. Lényegében nem vettem hanem mikor "kivénhedt zsoldosként" hazatértem, megtarthattam "emlékül". (nem a magyar hadsereg szolgálatában voltam a közel-keleten)
2014. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mesélj már még egy kicsit.


Úgy tudom a Desert Eagle-ről, hogy akármilyen híres filmekből és jól is néz ki, a világon egy szervezet sem rendszeresítette és a Desert Eagle maximum valójában egy nagyon jó sportlövő fegyver. De a méretei miatt alkalmatlan rejtett viselésre, nyílt viselésű szolgálati pisztolyként pedig még mindig nagy, nehéz, alacsony tárkapacitású, ráadásul csak single-action, vagyis a kakasnak muszáj felhúzva lennie az első lövés előtt is. Tulajdonképpen a lőszerei (.357, .44, .50) erejét leszámítva minden létező modern szolgálati pisztoly veri a legtöbb tulajdonságában. Ezek miatt otthonvédelmi fegyverként használható önvédelemre maximum (tehát rejtett viselés kizárt), de otthonra is akkor már inkább egy 7-8 lövetű .357 Magnum revolver jobb lenne, mert kisebb az esélye az akadálynak.


Legalábbis én így tudom. Te hogy látod?

Ne érts félre, ha mondjuk Csehországban lennénk vagy Szlovákiában, ahol lehet bármennyi éles önvédelmi fegyvered és lehetsz bárki (tehát ott mindenkinek lehet szinte éles fegyvere a lakosságból), akkor talán még nekem is lenne Desert Eagle. De Magyarországon kb. 5 ezer embernek van önvédelemre éles fegyvere és ezek az emberek is maximum csak 2 pisztolyt tarthatnak. Ezért ha a mai Magyarországon kapnék önvédelmi fegyver(ek)re engedélyt, akkor biztos nem Desert Eagle-t vennék.

2014. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!