Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék csinálni egy rozsdás...

Masina kérdése:

Szeretnék csinálni egy rozsdás (patkány stílusú) bringát. Viszont magát a rozsdásodást csak egy bizonyos ideig hagyom hatni a vázon és utána lelakkoznám, hogy ne rozsdásodjon tovább. Ez kivitelezhető vagy nem tapad meg a rozsdás felületen a lakk?

Figyelt kérdés

Ha megtapad milyen módszert ajánlotok?

(Fújás,kenés stb..)



2013. okt. 12. 09:32
 1/5 Dreigang válasza:

A megfelelő minőségű rozsda előállítása az időigényes munka.

Elvileg kinn hagyod az esőn, és ha minden jól megy, egy-két hónap múlva (persze csak ha az alatt esik eső) jó lesz, és természetes hatású. Gyorsabb, ha valamilyen vegyszert használsz, de azonnal csak egy egészen vékony, letörölhető réteget kapsz. Így mindenképpen kísérletezni kell vele.

Vastag, lemezesen leváló réteget (amit festés előtt el szoktak távolítani) csak akkor kapnál, ha a vázanyag jelentősen vesztene a vastagságából.

Ha felületkezeled, a lakk a szép világossárga rozsdát sötétbarnára fogja színezni.

Régi, enyhén rozsdás vázat politúrral lakkoztam (5-10%sellak denaturált szeszben, vagy vízmentes etilalkoholban oldva pl. Alkonek). Bár beltéri és természetes anyag, mégis tartós, rendkívül rugalmas, fényes bevonatot alkot (min. három rétegben felhordva 24 órás szünetekkel), melyet a víz a használat során valamennyire bemattít, de nem mosódik le, és bármikor újra kenhető, visszaállítva az új kori fényt.

2013. okt. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Kisérletezem majd vele.Azt semmiképpen se szeretném,hogy fényes legyen a felület.Viszont annak se örülnék,ha nagyon sötétre barnulna a rozsda a bevonattól

2013. okt. 20. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem az eljárásra,de egy ismerősöm,aki fényező,már csinált ilyet.Valami savval megmaratta a fémet,majd lakkozta.Nagyon jól nézett ki.Szerintem egy fényező tud segíteni,én a sósavra emlékszem,de nem vagyok biztos benne,ezért ne próbáld ki,amíg nem erősíti meg más is
2013. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dreigang válasza:
Revés (kékes fekete) felületű acéllemezt sósavaztam anno, kevés sikerrel, mert a gyári, kemény felületet csak minimális mértékben marta meg, megcsiszolásáról meg (éppen a keménysége miatt) mondtam le. Az egyenletesen csiszolt (az érdessége sem mindegy) vázon ki lehet próbálni kisebb felületen.
2013. okt. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenesetre kösz srácok.

Ötletekből nincs hiány.Majd kísérletezek a villán ;)

2013. nov. 2. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!