Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Túl érzékeny vagyok, és...

Túl érzékeny vagyok, és szinte túlságosan tud befolyásolni mindent. Tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés

Szóval, minden hat rám. Összefügg a hangulatommal minden apró dolog, elrontják az apró nem jó dolgok, pedig hiába dobott fel előtte egy nagy dolog... de egy másik példa, ha elmegyek egy hajléktalan előtt és beszól valamit (mondjuk, ide hallom, hogy eszel, pedig nem is eszem olyat, amivel lehetne egyáltalán csámcsogni), még ez is nyomot hagy. Pedig nemkéne, ugye? Tehetek-e ez ellen valamit, hogy ne függjek ennyire a világtól?


Ugyanakkor az érem másik oldala, (és sztem ezek is hiúságra vezetnek vissza, vagy belső félelmekre) vannak dolgok, amiknek érdekelnie kéne, és mégis hidegen hagy.

Szeretnék ez ellen valamit tenni, hogy ne vegyek mindent olyan komolyan, és ne tudják apró dolgok elrontani a kedvem. Elfelejteni csak úgy nem tudom, mivel vhogy rámragasztja magát (a rossz hangulatot), vagy nem tudom... Légyszi segítsetek, ha tudtok.


2008. júl. 6. 11:32
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésben: minden*
2008. júl. 6. 11:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, miről beszélsz. Sok olyan dolog van, ami nagyon bánt még a történése után hetekig is. Pedig kis dolgok, más nem is emlékszik az ilyenre már 5 perc múlva se. De bennem megragadnak, kis tüskék, amik nem hagynak nyugodni. Van úgy, hogy egy kellemetlen emlék még évek múlva is bevillan, és elrontja a kedvem.

Én is sokat gondolkodtam már azon, hogy lehetne ezen segíteni, mert így nagyon szar élni. Ami nálam az évek során egy kicsit segített, az az, hogy próbálok nem foglalkozni vele. Nem sokat segít, főleg, mikor csak úgy váratlanul beugrik valami rossz emlék, de azonnal megpróbálok másra gondolni. Az érzés egy ideig még megmarad, de a figyelmem elterelésével gyorsabban túlteszem magam rajta.

Azért mások válasza engem is nagyon érdekel, hátha valaki tud ennél is jobbat!

2008. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Rhona Byrne A Titok cimu konyvet. Sokat segithet abban, hogy ne hagyd magad befolyasolni kulso behatasokra illetve ha megsem sikerul, hogyan valtoztass a gondolataidon vagy hogyan dolgozd fel a mar mglevo rossz erzeseket.
2008. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nagyon ismerős! Ha megkérdezhetem mi a horoszkópod?
2008. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mérleg! És bocsi, h csak most írok, de felújítás van nálunk..
2008. júl. 9. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!