Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Edgar Allan Poe melyik versébő...

Edgar Allan Poe melyik verséből származik ez az idézet?

Figyelt kérdés
"Győztél, és én megadom magam. Ám e pillanattól fogva te is halott vagy. Halott a világ, az ég, és a remény számára. Bennem éltél. És halálomban, lásd e képben mely a tiéd, mennyire teljesen megölted magad."
2013. okt. 16. 14:07
 1/4 2xSü ***** válasza:

A kedvedért felkutattam online formában a következő könyvet: [link]


Ebben nincs ilyen idézet. Nem csak az idézet egészére kerestem rá, hanem egy-egy szóra is. (Bizonyos szavakat megtaláltam, de soha nem olyan összefüggésben, mint a kérdéses idézetnél.)


Így két eset van: Vagy valaki angolból fordította le a saját fordításaként (és ebben az esetben kérdés, hogy jól fordította-e, értelmezte-e), vagy valaki egyszerűen csak írt valami jó kis versszerű valamit, és Edgard Allan Poe szájába adta azt.


„Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod megállapítani, hogy valódiak-e.” - Petőfi Sándor.

2013. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, én sem találtam meg, pedig nagyon érdekelne a vers.
2013. okt. 27. 12:14
 3/4 anonim válasza:
Látom, kicsit régi kérdés, meg lehet, hogy azóta meg is találtad rá a választ, de ha mégsem, akkor ez az utolsó pár mondata a William Wilson c. rövid történetének, elbeszélésének. Ha jól emlékszem, akkor az Usher-ház vége c. válogatás műveiben szerepel.
2016. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A kérdés régi, de azért megválaszolom, aki esetleg ide téved annak hasznára váljék. Az idézet magyarul ennek a videónak az elején hallható: https://www.youtube.com/watch?v=jZY7JRafJpQ és angolul olvasható.


Rövid keresés után ezt találtam:

[link]

Edgar Allan Poe: William Wilson

[link]

2018. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!