Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata diplomás közmunkáról? Milyen munkát kaphatok?

Figyelt kérdés
Két diplomával, nyelvvizsgákkal nem sikerült eddig csak szobalány állást találnom. Jelenleg munkanélküli vagyok így jelentkeztem a közmunkaprogramra. Mivel már több, mint fél éve vécéket súrolok nem vagyok finnyás, csak kíváncsi vagyok milyen munkára számíthatok.

2013. okt. 21. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen diplomád van? miért nem jössz ki külföldre? ha beszélsz angolul, 50% esélyed megvan rá hogy jó munkahelyet találj. én anno azt a napot vártam hogy megkapjam a diplomámat és másik héten már repültem a tengeren túlra. 10 hónapot dolgozok és hónapot pedig itthol töltök. egyébként biológus diplomám van.
2013. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szociológus és HR menedzser diplomám van. Még ma ülnék a repülőre, ha nem lenne két kiskorú gyerekem. Nélkülük meg nem mennék sehová. Ördögi kör :(

Pont ma voltam tájékoztatón, közmunkával kapcsolatban. Meglepődtem mikor névsort olvastak, mert volt egy dr. XY is, de a többi jelenlévő se az a kategória volt amire lelkiekben felkészültem, sőt.

A tájékoztató fénypontja az volt, mikor az "előadó" azt mondta nekünk, hogy azért nem találunk munkát, mert vagy rossz az önéletrajzunk, vagy nem tudunk jól keresni!

2013. okt. 22. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
skacok mennyi idősek? szerintem ha 10 felett vannak, nyugodtan ellehet velük indulni. egyébként szomorú ez, hogy ebben az országban ilyen történik, hogy két gyermekes anya közmunkaprogramban kell hogy résztvegyen.
2013. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sándor G ***** válasza:
100%

Mo-on már a diploma sem garancia semmire, hiába van +mellette perfekt angol-német nyelvtudás.

egyébként a fiam az Elte-n végzett, és nem tud elhelyezkedni, most 1-2hónapig dolgozik a fitnessz szalonban, aztán vége, és mehet ki Angliába takarítani, pakolni stb..

Én már tavaly év eleje óta bent vagyok közmunkán, hozzávagyok szokva a kánikulához, a hideg szeles időkhöz, de a téli közmunkát ami nov.től indul, nem ajánlom senkinek.

Dec.közepétől, nagy hidegek jönnek majd, és egészen Január -febr.végéig kitart .

Ott fognak szétfagyni az emberek, ráadásul melegedő sincs legtöbb helyen, értelemes munkát pedig nem fognak tudni adni.

Az előadónak az a feladata hogy leépitse az embereket, meg az hogy jól nevelt közmunkások legyenek,

Csak azt nem tudja a baro..arcú, hogy egy jó állás nem az önéletrajzon múlik, hanem a szerencsén, a kapcsolati tőkén, és a szaktudáson, amikor arra van szükség.

2013. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

8 és 10 évesek. Nem merem kitenni őket az ismeretlennek, kiszakítani a megszokott környezetükből, az iskolából, a barátaiktól.


Majd írok, hogy hová küldtek, addig még jelentkezem továbbra is állásokra, hátha megúszom a hólapátolást. Még optimista vagyok.

2013. okt. 22. 22:15
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos, megvolt a "nagy nap", de hat óra sorbaállás után csak annyit közöltek velünk, hogy a mi kerületünkben (XII) nem lesz egyelőre közmunka. Majd csak decembertől lesz valami, de az se munka, hanem un. kompetencia-fejlesztő valami, ami a nyolc osztályt be nem fejezetteknek lesz.

A XXII ker.-ben se lesz közmunka, mert se nem kér közmunkást, ott viszont sikerült 10 segédmunkást felvenni, állítólag parktakarításra. A a IX és XI. kerületieket mind kiközvetítették. Beszéltem egy nővel aki épp kijött, azt mondta mivel neki értségije van "termelési kontroller" munkakörbe közvetítették.

Volt még egy diplomás hölgy a sorban, de annyira ellenszenvesen viselkedett és annyit nyavalygott, hogy én inkább el se mondtam ott a sorstársaimnak, hogy én is diplomával állok itt.

Érdekessége a közmunkának - az ügyintézőtől tudom - hogy egy hónap munka és három hónap tanfolyamból fog állni. Elmondása szerint több alapítvány és cég is visszalépett emiatt, pedig ők eredetileg kértek közmunkásokat. Állítólag ilyen a feltétellel kapták a pénzt az EU-tól.

November végére visszahívtak, akkor majd kiderül mi lesz. Vagy nem :).

2013. nov. 2. 10:14
 7/9 anonim válasza:
Szia, hogy alakul a sorod munka terén?
2014. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, jól alakult. A közmunka alatt szerzett munkatapasztalatomat felhasználva, sikerült a szakmámban elhelyezkednem. Szerencsém volt, mert ahová kiközvetítettek, olyan munkára fogtak be, ami egyébként is a szakmám, így gyakorlatot szereztem és jól alakult a sorsom, mert most főállásban vagyok HR-es, egy nagy intézménynél.
2014. szept. 6. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ezt jó olvasni
2016. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!