Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van vamlamiféle büntetés...

Van vamlamiféle büntetés arra, ha engedély nélkül bontják fel levelemet? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy tavasszal laktam X helyen, bejelentett lakcím szerint, majd nyáron elköltöztem és a lakcímkártyámon is más cím szerepel... Viszont, míg ott laktam, kötöttem a T-mobillal egy szerződést és a számláim oda kerültek folyamatosan... Amikor erről tudomást szereztem, egyből átírattam a postacímet a T-mobile-nál a mostani címemre. Az előző címem tulajdonosa viszont kibontotta a számlámat, pusztán, mert "kíváncsi" volt(!!!), holott a számla ugye az én nevemre szólt. Nem volt rá meghatalmazva, hogy kinyisson bármilyen levelet, ami véletlenül netalán oda érkezik még.

Arra lennék kíváncsi, hogy kaphat-e ezért valamiféle büntetést?

Előre is köszönöm!



2013. okt. 21. 20:53
 1/3 tomala ***** válasza:

Levéltitok megsértése nevű vétség miatt elzárást lehet kapni, vagy pénzbüntetést stb.

E mellett ha tudsz bekövetkezett kárt bizonyítani, annak megtérítését polgári peres eljárásban követelheted.

2013. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Agent Cooper ***** válasza:
52%

A Btk. szerint:


"Levéltitok megsértése


224. § (1) Aki

a) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, illetve

b) elektronikus hírközlő hálózat útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő."

Az Ön főbérlője levéltitok vétségét követte el, amely miatt elzárást kaphat (de valószínűbb, hogy büntetőeljárás során próbára bocsátást vagy pénzbüntetést kapna).

2013. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez az elzárás pontosan min alapszik? Hogy működik?

És lehet-e tudni, kb mennyi lenne a pénzbírság?

2013. okt. 25. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!