Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e hazánkban (többé-kevésbé...

Van-e hazánkban (többé-kevésbé. ) pártsemleges online vagy nyomtatott hírlap?

Figyelt kérdés

Melyiket nézhetem, olvashatom, ha a hazai politikai események, történések objektív megismerése a cél?

Persze jó eséllyel ilyen nincs, illetve mindenki elfogultat tud csak ajánlani, de akkor inkább úgy kérdezném, mely(ek) a legkevésbé szubjektív(ek)?


2013. okt. 23. 20:30
 1/2 2xSü ***** válasza:

Nem tudok teljesen korrekt választ adni. Országos jelentőségű átfogó hírlapról nem tudok, illetve nem tudom mennyire semlegesek az adott online ill. nyomtatott hírlapok. Azért nem tudom, mert valószínű én sem vagyok semleges ezen a téren, bármennyire próbálok objektív lenni.


Szerintem nem lehet semlegesnek lenni. Minden hírforrás valamennyire tükrözi a szerkesztők világképét. Oké, hogy mondjuk egy elfogult lap mondjuk arról számol be, hogy a „mocskos huligánok” ezt és ezt csinálták, az tényleg véleménynyilvánítás. Lehet, hogy egy lap kerüli az ilyen jelzőket és próbál objektíven fogalmazni – pl. a tüntetés résztvevő –, de pusztán már azzal is véleményt formál, hogy melyik hírt helyezi előre, mennyire részletesen számol be erről, és mennyire felületesen arról. De sok esetben nem is lehet megkerülni bizonyos dolgok kimondását.


Én inkább más oldalról próbálom megfogni az igazságot. Elolvasom a legszélsőségesebb forrásokat is. Amiben a hírek megegyeznek, azok valószínűleg tényleges tények. Amiben különböznek, azt meg fenntartásokkal kezelem.


A leginkább megbízható számomra a Kossuth rádió hírműsora, mert relatíve egészen semleges hangnemet üt meg, és tényleg azokkal az eseményekkel foglalkozik, amelyeknek ténylegesen van súlyuk. A kereskedelmi tévék híradójával főleg nem az a bajom, hogy nem semlegesek, hanem hogy kissé elbulvárosodtak. Az általam fontosabbnak ítélt eseményekkel annyira nem foglalkoznak, viszont rengeteg a hírérték nélküli hír. A semlegesség ebben az esetben másodlagos, az ember képes megszűrni ezeket, ha több véleményt hallgat meg, az nem lenne akkora gond. A gond inkább az, hogy egy csomó dologról nem számolnak be.


Szóval én azt csinálom, hogy hallgatom a Kossuth rádió híreit, elolvasom a hírgyűjtő oldalak – pl. www.hirkereso.hu – híreit, megnézve, hogy az adott hírt ki közölte le, és ha érdekel, akkor megnézem mit írtak róla „más színű” portálok. Innen talán sikerül valamiféle objektívnek nevezett metszetet kapnom.

2013. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Sejtettem, hogy lesz ilyen nézet - teljesen jogosan -, ami a "nem zörög a haraszt..." elvére épül.

Én is így voltam ezzel sokáig, csak sajnos elég időigényes, pláne, ha nem csak egy témakört érintene az ember (bel/külföldi politika, gazdaság, tudomány...).

2013. okt. 24. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!