Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdekes filozófia téma szakdol...

Érdekes filozófia téma szakdolira?

Figyelt kérdés
Filozófiából szeretném írni, de nem tudom eldönteni, hogy milyen témából. Elősször a vallásról szerettem volna "filozófálni", viszont nem találtam hozzá elég irodalmat. Ajánljatok valami érdekeset! :)

2013. okt. 24. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A tökéletes társadalom? Én a magam részéről szakirodalom nélkül csak a véleményem kifejtésével tudnék írni 70-80 oldalt. Irodalmi alkotás meg annyi van a témában az ókortól napjainkig, hogy Dunát lehet rekeszteni vele.
2013. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan témát szeretnék választani, amin én is törhetem az agyam. Olyan téma kell, amihez el tudok olvasni néhány könyvet és gondolkodhatom rajta, és nem olyan, amit már 100x átrágtak és nem lehet újat mondani róla. Az is segítene, ha segítenétek közelebb lépni a valláshoz. Mert ugyebár meglévő tudás nélkül nem tételezhetek, mert valószínüleg helytelenül cáfolnám... Szóval mit csináljak? Olvassam el a Bibliát és mindenféle vallásról szóló könyvet??
2013. okt. 24. 23:54
 3/5 Jakyll válasza:

Eutanázia? Placebo hatás?

Meg én elgondolkodtatónak tartom, hogy a természetben semmi sincs hiába, semmi sem felesleges, minden egy nagy egészet alkot és egymásra épül... plusz még az elmúlás, lebomlás, "pusztulás" is építő jellegű. Ezért mondani szokták, hogy a természet végzi a dolgát, ugye. De hogyan hozhatott létre a természet/evolúció egy olyan fajt, mint az ember a pusztító, elidegenedő jellemével? Elcseszett mutáció, csak egy hiba vagyunk, egy terjedő vírus, egy betegség, amiből a Föld nem bír kigyógyulni? Vagy a Földön kívülről csöppentünk ide?

2013. okt. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phaidrosz válasza:
Ha már elvetetted a vallás témáját én a filozófia alkalmazását tudnám ajánlani, vagy az alkalmazott filozófia bármely területét. (Filozófiai praxisoz még könyveket is tudok ajánlani.)
2013. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem gondold ki kit akarsz témavezetődnek és vele beszélgess erről.


amúgy egy filozófia szakdolgozat jellemzően nem filozofálgatás, hanem egy témában az (idegennyelvű) szakirodalom elemzése.

2013. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!